Turcija izsaka oficiālu protestu Nīderlandei

  0
  1005

  Turcijas Ārlietu ministrija pirmdien izsaukusi Nīderlandes vēstniecības vadītāju, lai izteiktu viņam oficiālu protestu par Nīderlandes izturēšanos pret Turcijas amatpersonām aizvadītājā nedēļas nogalē un par “nesamērīga spēka” izmantošanu pret protestētājiem.
  Nīderlandes pilnvarotais lietvedis Dans Fedo Hozinga tika izsaukts uz ministriju, kur viņam tika nodotas divas oficiālas protesta notas.
  Jau vēstīts, ka Turcijas ģimeņu lietu ministre Fatma Betila Sajana Kaja sestdien netika ielaista Turcijas konsulātā Roterdamā, un pēc vairākas stundas ilgām sarunām viņa tika izraidīta no Nīderlandes un eskortēta atpakaļ uz Vācijas robežu.
  Sākotnēji bija plānots, ka kampaņas mītiņā pie Turcijas konsulāta Roterdamā sestdien uzstāsies Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, bet Nīderlandes valdība anulēja nolaišanās atļauju viņa lidmašīnai, norādot uz “apdraudējumu sabiedriskajai kārtībai un drošībai”.
  Protestējot pret Nīderlandes lēmumu, naktī uz svētdienu Roterdamā notika plaši protesti, kuros piedalījās galvenokārt turku izcelsmes iedzīvotāji. Lai savaldītu protestētājus, policija izmantoja spēku.
  Turcija solīja nepalikt atbildi parādā, un prezidents Redžeps Tajips Erdoans nosauca nīderlandiešus par “fašistiem, nacistu pēctečiem, kas neko nesaprot no politikas vai starptautiskās diplomātijas”.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/politics/D14F6B2C-6088-403C-8EBB-93459903BFE5/