Vāc parakstus par Jelgavas 2.pamatskolas saglabāšanu

  0
  74

  Rīga, 3.marts, LETA. Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Jelgavas 2.pamatskolas saglabāšanu, vienlaikus rodot telpas Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijai.
  Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Gaitis Grūtups. Viņš iniciatīvā pauž aicinājumu izglītības un zinātnes ministrei neakceptēt Jelgavas domes lēmumu un rosināt rast izsvērtu problēmas risinājumu, iesaistot Jelgavas skolu tīkla optimizēšanā arī Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kurai tāpat ir aktuāla savā pārvaldībā esošo ēku lietošanas optimizācija.
  LETA jau ziņoja, ka Jelgavas domes deputāti lēma par pilsētas skolu tīkla optimizēšanu, kas skars vairākas pilsētas izglītības iestādes.
  Vēl trešdien izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), uzklausot 2.pamatskolas vecāku argumentus pret izglītības iestādes reorganizāciju, valsts amatpersona pauda, ka emocionāli saprot vecākus, jo savulaik pašai pēc trešās klases bija jāpārceļas no Jelgavas uz Latgali, jo viņas tēvs izvēlējies pēc studijām atgriezties dzimtajā vietā. Ministre atzina, ka pirmos divus gadus pielāgoties jaunajai skolai bijis grūti, taču viņa nenožēlo tēva izvēli, jo viņš, būdams Latgales patriots, lēma par labu cilvēciskām vērtībām.
  Vienlaikus Šuplinska, sākotnēji uzrunājot klātesošos latgaliski, atzina, ka ir priecīga par dabisku attieksmi pret valodām skolā, novērtējot gan pamatskolas direktores Ināras Keišas uzrunu latgaliešu valodā, gan skolas vecāku pausto, ka viņi nav pret mazākumtautību skolu pāreju uz latviešu valodu.
  Ministre akcentēja, ka vecāki, prezentējot situāciju ap skolām Jelgavā un gaidāmām pārmaiņām, daudzus datus interpretējuši sev par labu. Viņa klātesošos pilsētas vadības un Izglītības pārvaldes pārstāvjus aicināja arī ne tikai dzirdēt, bet arī uzklausīt vecākus, kuriem esot savs redzējums par izglītības iestāžu izvietojumu pilsētā.
  Sarunas noslēgumā Šuplinska solīja izrunāt plānotās izmaiņas ar Izglītības pārvaldi, iespējams, arī apmeklēt 6.vidusskolu, kur, pēc domes plāniem, pārcelsies lielākā daļā 2.pamatskolas skolēnu, un sniegt savu atbildi.
  …Info avots; http://www.leta.lv/news/latvia/28E75C7C-4853-418A-8908-D5B457E6FF28/

  FOTO avots: https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/vecaki-un-berni-jelgava-proteste-pret-skolu-reorganizaciju/