Vācijas bankomāti var iztukšoties inkasentu 2.1.2019 sāktā streika dēļ

  0
  291

  Ja plānojat ceļojumu, parūpējieties par pietiekamu skaidrās naudas summu – inkasentu streika dēļ bankomāti var iztukšoties. Vairāki lielveikali ļauj klientiem noņemt naudu kasē.
  Inkasācijas dienestu streiks Vācijā sākās 2. janvārī, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Deutche Welle sniegto informāciju.
  Akciju iniciējusi arodbiedrība Verdi un uzaicinājusi vēl 12 tūkstošus inkasācijas dienestu darbinieku pievienoties iniciatīvai.
  Trešdien liels skaits bankomātu un banku nesaņēma skaidro naudu, vēstīja izdevums Die Welt. Streikā iesaistījās lielāks darbinieku skaits, nekā plānoja arodbiedrība. Austrumu zemēs streika dalībnieku skaits ir mazāks, vairāki reģioni tam nav pievienojušies.
  Bavārijā, Berlīnē un Rostokā streiks turpināsies arī 3.1.2019. Trešdien Bavārijā netika veikti aptuveni 80% naudas pārvadājumu. Pagaidām nav zināms, vai 3.1.2019 valstī sāksies vispārējs streiks. Daži lielveikali atļāvuši klientiem noņemt naudu kasē.
  Ceturtdien un piektdien Berlīnē notiks pārrunas ar nozares darbiniekiem. Arodbiedrība aicina tuvāko divu gadu laikā palielināt stundas maksu par 1,50 eiro, kā arī koriģēt samaksu tā, lai pielīdzinātu algas rietumu un austrumu zemēs.
  Verdi locekļi paskaidroja, ka inkasentu un inkasācijas transporta algas austrumu zemēs sastāda 1800-2400 eiro, bet rietumu zemēs – no 2200 līdz 2900 eiro mēnesī.
  Minētais streiks var radīt nopietnas problēmas bankām un mazumtirdzniecības uzņēmumiem, norādīja Die Welt. Piemēram, Ziemassvētku un Jaungada svētku dienās iztukšotie bankomāti nav papildināti ar skaidro naudu. Tomēr nozares darba devēju apvienības (Bundesvereinigung Deutscher Geld und Wertdienste) pārstāve paziņoja, ka nopietnas grūtības nav gaidāmas, un nauda bankomātiem tika piegādāta pat Jaungada priekšvakarā.

  .. Info avots: https://sputniknewslv.com/world/20190103/10515459/Inkasentu-streiks-vacija.html