Vai Rīgas Satiksme piepelnās ar noteiktiem termiņiem, kuros jāizmanto e-talona braucieni?

  0
  917

  Pensionāra “Rīdzinieka kartē” iemaksāta naudiņa, kas paredzēta konkrētam mērķim – braukšanai mikroautobusos. Tomēr šī opcija izmantota ļoti reti, tāpēc ģimene lēmusi atlikušo naudu pārformēt uz citu “Rīdzinieka karti”, vēsta raidījums “Bez Tabu”.
  Taču “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā atklājies, ka naudai beidzies derīguma termiņš!
  Pasažieri pauž savu sašutumu: “kā tas iespējams? Uz kartes vēl bijuši 17 eiro un 60 centu, bet ar to rīkoties vairs nevar. Bez Tabu skatītājai radies loģisks jautājums – kur šī nauda paliek Rīgas budžetā? Kā tā tiek kontēta? Kā rīdziniekiem atņemtā nauda?”
  “Rīgas Satiksmes” komentārs
  Raidījums lēš: ““Rīgas satiksme”, izanalizējot konkrēto situāciju, secina, ka iegādāta 20 braucienu biļete, kura maksājusi 20 eiro un 70 centu. Un jā, braucieniem jau kopš e-talonu sistēmas ieviešanas noteikts derīguma termiņš – 12 mēneši.
  Arī Ministru kabineta noteikumos paredzēts, ka biļetēm ir derīguma termiņš. Tas esot saistīts arī ar finanšu plūsmu, ja pasažieris biļetes ir iegādājies, tās nevarot bezjēdzīgi ilgi ”karāties gaisā”. Šī nauda tiekot norakstīta. Ja pasažieris paspēj klientu apkalpošanas centrā ierasties pirms derīguma termiņš beidzies, viņam šī nauda tiekot apmaksāta.”
  Interesanti, ka citi noteikumi ir skaidras naudas uzglabāšanai e-talonā, ja tā ir domāta autosstāvvietu apmaksai. Tad gan naudai neesot derīguma termiņa.
  Rodas loģisks jautājums: kāpēc gan tāda pati sistēma kā norēķiniem autostāvvietās nevarētu būt arī braukšanai sabiedriskajā transportā?
  Kā ir ārzemēs?
  Raidījums “Bez Tabu” izpētījis situāciju ārzemēs. Izrādās, ka “citās valstīs pasažieru maciņi ir vairāk pasargāti. Piemēram, Londonas Oyster kartei nav derīguma termiņa, tātad arī naudai, kas tajā iemaksāta. Arī Maskavas Troika kartei nav derīguma termiņa, bet noteikumos minēts, ka kartē uzkrātie līdzekļi derīgi piecus gadus.”
  “Briseles sabiedriskā transporta kartes derīguma termiņš ir pieci gadi. Pēc tam karti, samaksājot 5 eiro, var nomainīt, un pasažieris nezaudē uzkrātos līdzekļus. 12 mēnešu termiņš noteikts Ņujorkas MTA kartei, taču noteikumi paredz – divu gadu laikā pēc derīguma termiņa beigām naudu, kas palikusi kartē, ir iespējams pārvietot uz jauno karti,” secina raidījums.
  …Info avots: http://nozagts.com/news/vai-rigas-satiksme-piepelnas-ir-noteikts-termins-cik-atri-jaizmanto-e-talona-braucieni?9681