Vaideres Rūdītis arī vēlētos baudīt kaķu dzīves kvalitāti Rīgas domes kabinetos

  0
  806

  Pēdējo divu pašvaldības vēlēšanu pieredze liecina, ka ievērojama daļa labējo partiju vēlētāju paliek bez savas pārstāvniecības Rīgas domē. Tāpēc Vienotība aicināja koalīcijas partnerus – Zaļo un Zemnieku savienību un Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) – sākt sarunas par kopīga saraksta veidošanu Rīgas domes vēlēšanās, Dienai iniciatīvu pamatoja Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars. Viņš pieļāva – ja šāda vienošanās tiktu panākta, varētu runāt par sadarbību ar citām labējām partijām. Tām varētu būt arī potenciālie saraksta līderi. Kā tādu viņš redz, piemēram, Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru.
  Latvisko partiju sašķeltība un tas, ka šiem spēkiem grūti atrast spēcīgas pirmās personas Rīgas domes vēlēšanās, pēc Kampara domām, ir novedis pie pašreizējās politiskās situācijas Rīgā. Jau otro sasaukumu pašvaldībā valda Saskaņa un tās sabiedrotie no partijas Gods kalpot Rīgai (iepriekšējā sasaukumā – LPP/LC). Valdības koalīcijas partiju populārākie politiķi strādā Saeimā, valdībā vai Eiropas Parlamentā, tāpēc tām pirms vēlēšanām bijušas zināmas grūtības atrast cilvēkus, kuri gribētu būt komandas vadībā, jo neviens nevēlas atstāt vietu augstākajā varā un startēt pašvaldību vēlēšanās. Partiju izvairīgās atbildes uz jautājumu, kurš šoreiz varētu būt to mēra kandidāts, liecina, ka šīs vēlēšanas nebūs izņēmums.
  Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Dienai sacīja – ZZS jau ir paziņojusi, ka Rīgas domes vēlēšanās startēs atsevišķi. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām, kad ZZS pieteica divas – Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un Latvijas Zaļās partijas (LZP) – komandas, šoreiz tai būs viens saraksts.
  Uz vaicāto, vai ZZS būtu gatava parakstīt pirms vēlēšanām vienošanos ar citām labējām partijām, ka tā neies kopā ar Saskaņu Rīgas domē, Brigmanis atbildēja, ka neredzot pamatu tādam rakstiskam līgumam. Viņaprāt, tas esot provokatīvs uzstādījums, jo ZZS jau esot pateikusi, ka būs koalīcijā ar labējām partijām. Tāpat Brigmanis uzskata, ka katrai sevi cienošai partijai ir jāspēj startēt vēlēšanās atsevišķi, “kopīgu sarakstu parasti grib tie, kuri vēlas kādam pieslieties, jo nejūtas pārliecināti par sevi”.
  NA ir atvērtāka Vienotības piedāvājumam, jo pati vairākkārt agrāk ir izteikusi līdzīgu priekšlikumu. Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis (NA), paužot personīgo viedokli, kas daļēji saskan ar valdes sēdē izteiktajām kolēģu domām, Dienai sacīja – NA uzskata, ka ir jābūt plašam labējo partiju sarakstam, kura veidotāji spēj atrast līderi, kas ir gatavs šos politiskos spēkus vienot.
  Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 2016.gada 2.septembra, numurā!
  …Info avots: http://www.diena.lv/latvija/politika/velesanas-grib-gazt-usakovu-14153156
  Vaideres-kakis