Valcēnieši deklarējas Igaunijā, lai nemaksātu nodokli par ārzemēs reģistrēta auto izmantošanu Latvijā

  0
  2263

  Valkā satraukušies tie iedzīvotāji, kas savas automašīnas reģistrējuši Igaunijā. Lai par automobili, kurš reģistrēts Igaunijā, nebūtu jāmaksā nodoklis, cilvēki nomaina deklarēto dzīvesvietu uz Igauniju, Latvijas Radio pastāstīja avīzes “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone.
  Portāls lsm.lv vēsta, ka 2016. gadā no deklarētās dzīvesvietas Valkā atteikušies 23 cilvēki, kuri vēlāk pārdeklarējušies citās valstīs, visticamāk, Igaunijā.
  Johansone skaidro, ka Valkas iedzīvotājiem, kuru automašīnas ir reģistrētas Igaunijā, ir divas iespējas: „Ir vai nu jāizdeklarējas no Latvijas un jādeklarējas Igaunijā, vai arī automašīna jāliek uzskaitē Latvijā, papildus par to maksājot 250 eiro [mēnesī].”
  Daži cilvēki, kas pārdeklarējas, reģistrē mašīnas arī Latvijas pusē. Pērn igauņi nākuši klajā ar paziņojumi, ka Igaunijā reģistrējušies 1000 Latvijas iedzīvotāji,” lēš portāls.
  „Var jau būt, ka viņi piedeklarējušies Igaunijā, bet dzīvo Latvijā, taču tas ir skaitlisks zaudējums Latvijai un Valkai. Vai to sadzirdēs kaut kur Rīgā un sapratīs, ko budžeta saistībā nozīmēs šis skaitlis?” jautā Johansone.
  Mūsu portāls jau agrāk ziņojis, ka valdība lēmusi – par braukšanu ar ārvalstīs reģistrētu auto ir jāmaksā nodoklis.
  Tā lielums būs atkarīgs no tā, cik ilgi automašīna tiks izmantota Latvijā.
  Šim nodoklim ir noteiktas šādas likmes:
  1) par dienu – 10 eiro;
  2) par mēnesi – 250 eiro;
  3) par sešiem mēnešiem – 600 eiro;
  4) par gadu – 1000 eiro.
  Jāatceras, ja Latvijas teritorijā tiks pieķerta ārzemēs reģistrēta mašīna, par kuru nebūs nomaksāts nodoklis , policija varēs piemērot soda naudu no 140 līdz 400 eiro.
  …Info avots: http://nozagts.com/news/lai-nemaksatu-nodokli-par-arzemes-registreta-auto-izmantosanu-latvija-valceniesi-deklarejas-igaunija?10152