Valsts drošība nesākas armijas bāzēs

  0
  230

  Rīga, 6.nov., LETA. Valsts drošība nesākas kādā no bruņoto spēku bāzēm, bet veidojas robežsardzē, policijā, glābšanas dienestā un cietumos, vēstulē 13.Saeimas deputātiem atgādina Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA).
  Arodbiedrība vēstulē deputātiem atgādina, ka valsts drošība nesākas kādā no bruņoto spēku bāzēm vai poligonā, kur savus dienesta pienākumus pilda karavīri, ikdienā trenējoties un apgūstot no jauna iegādāto tehniku, gatavojoties “X dienai”.
  Valsts drošība sākas pie valsts robežas, gan sauszemes, gan jūras, kur tās neaizskaramību nodrošina robežsargi. Robežsargi būs pirmie, kas “X dienā” uzņems triecienu un būs gatavi atdot dzīvību par Latviju, lai dotu nepieciešamo laiku bruņoto spēku mobilizācijai.
  Valsts drošība arī sākas ielās, uz lielceļiem un lauku sētās, kur ikdienā savus pienākumus pilda policisti, riskējot ar savu dzīvību un veselību. Policisti krīzes laikā būs atbildīgi par iedzīvotāju drošību evakuācijas gadījumā, aizsargājot tos ar savām dzīvībām, norāda LIDA.
  Tāpat valsts drošība sākas katrā ugunsdzēsēju depo, kurā savus dienesta pienākumus pilda ugunsdzēsēji, kuri gatavi atdot dzīvību, lai glābtu kādu citu. Ugunsdzēsējiem krīzes laikā kopā ar dienestiem būs jāgādā par cilvēku dzīvību glābšanu un drošas evakuācijas nodrošināšanu.
  Arodbiedrība arī atgādina, ka valsts drošība sākas ieslodzījumu vietās, kur to sargi rūpējas par to, lai noziedznieki izciestu sev piespriesto sodu un soda izciešanas laikā tiem nerastos iespēja no tā izvairīties. Cietumsargi krīzes laikā nepametīs savus pienākumus un gādās par to, lai sabiedrībai bīstamas personas būtu izolētas.
  LIDA uzsver, ka pēdējo četru gadu laikā ievērojami ir audzis finansējums bruņoto spēku vajadzībām, tiek būvētas bāzes, iegādāts jauns aprīkojums un celts atalgojums. Tajā pašā laikā, tiem cilvēkiem, kuri par valsts drošību gādā ikdienā, nereti savi dienesta pienākumi ir jāpilda tādos apstākļos, kurus grūti nosaukt par drošiem. Tāpat iekšlietu sistēmas darbinieki saņem atalgojumu, kuru grūti nosaukt par šī darba cienīgu.
  LIDA sola deputātiem, kas neļaus tiem aizmirst “par tiem, kas ikdienā riskē ar savu veselību un dzīvību, lai citi varētu baudīt savas tiesības un brīvības.”
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/300B23C0-DF9E-4B48-89CE-C033EDE926FA/