Ušakovs nav noziedznieks, bet čakli lej ūdeni uz naidnieku dzirnavām

  0
  704

  Roberts Ozols
  Ar Drošības policiju (DP) jokot nav ieteicams – nesapratīs. Precīzāk, DP acīmredzami darbojas, ievērojot principu “katrā jokā ir, hm, patiesība”. Ja joks nav sevišķi asprātīgs, stabili “palienēts” interneta dzīlēs un tajā “uz zoba” vilkta tēma, par kuru Latvijā aizliegts pat diskutēt, tad nekādas šaubas par DP reakciju nevarētu būt, un nebrīnīsimies arī par DP atzinumu Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova izplatītās “riteņbraucēja” karikatūras sakarā (šo “mākslas darbu” var aplūkot, piemēram, šeit http://nozagts.tomstv.lv/rigas-mers-nils-usakovs-nirgajas-par-latvijas-okupaciju-cilveki-ir-soka/ ): tajā teikts, ka Ušakovs, sociālajos tīklos publicējot karikatūru par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai, “veicināja sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm”.
  Nekādus kriminālpārkāpumus DP Ušakova rīcībā nav saskatījusi, tomēr viņš uzaicināts sniegt paskaidrojumus par savu rīcību. DP vērš uzmanību, ka “šāda veida rīcība neveicina vienotas pilsoniskās sabiedrības veidošanos”. Gluži pretēji – šādas publiskās izpausmes veicinot sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.
  Par laimi, DP tomēr ir sapratusi, ka nevajag braukt totalitārisma grāvī, un atzīst, ka “Satversme ikvienam garantē tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, un aizliedz cenzūru”. Protams, DP, kā jau slepenpolicijai pienākas, uzskata, ka “minētās tiesības nav absolūtas. Izmantojot Satversmē noteiktās tiesības provokatīviem mērķiem, amatpersona demonstrē izpratnes trūkumu par atbildību pret vēlētājiem un valsts drošību.” Viss ir normāli jeb tā tam arī jābūt. Tā tikai vēl trūka, lai DP tagad sistu plaukstas un laistos dejot “kaļinku-maļinku”! Vārdu sakot, incidents ir “izsmelts”, turklāt itin civilizēti. Ušakovs neveiksmīgi notēloja vietējo “Charlie Hebdo”, pagalam nervozais “Vienotības” biedrs Vilnis Ķirsis mašīnpistoles vietā grāba rokā klaviatūru un blieza Ušakovam starp acīm ar sūdzību DP priekšniekam Normundam Mežvietam, bet DP pat apbrīnojami izsvērti paveica savu darbu. Nu, skaidrs, ka jokupētera Nila rīcībā nav saskatāms nozieguma sastāvs atbilstoši Krimināllikuma pantam par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu.
  Skaidrs arī tas, ka Ķirsim ir tiesības kļūt nervozam un rakstīt sūdzības kaut vai ANO Ģenerālajai asamblejai. Un skaidrs, ka DP pienākums ir izskatīt biedra Ķirša sūdzību, lai cik pārspīlēta tā nebūtu. Taču visiem personāžiem kopā derētu mazliet pavingrināt savu humora izjūtu. Tad varbūt sabiedrībai nākotnē tiks ietaupīts viens otrs tikpat muļķīgs incidents, bet ne visai asprātīga karikatūra nemūžam nespēs veicināt sabiedrības sašķeltību.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/usakovs-nav-noziedznieks-bet-cakli-lej-udeni-uz-naidnieku-dzirnavam
  DP: Ušakovs ar karikatūras publicēšanu šķēla sabiedrību, kas atbilst Krievijas interesēm. Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), sociālajos tīklos publicējot karikatūru par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai, veicināja sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm, atzinusi Drošības policija (DP).
  Lai arī nekādus kriminālpārkāpumus DP Ušakova rīcībā nav saskatījusi, viņš uzaicināts sniegt paskaidrojumus par savu rīcību, aģentūru LETA informēja DP preses sekretāre Līga Pētersone.
  Neraugoties uz to, ka konkrētajā gadījumā netika konstatētas tāda noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas būtu par pamatu kriminālprocesa sākšanai, DP vērš uzmanību, ka šāda veida rīcība neveicina vienotas pilsoniskās sabiedrības veidošanos. Gluži pretēji – šādas publiskās izpausmes veicina sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.
  DP norāda, ka Satversme ikvienam garantē tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, un aizliedz cenzūru. “Taču jānorāda, ka minētās tiesības nav absolūtas. Izmantojot Satversmē noteiktās tiesības provokatīviem mērķiem, amatpersona demonstrē izpratnes trūkumu par atbildību pret vēlētājiem un valsts drošību,” norāda DP.
  Ušakovs nesen sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam spēkratam sabojā riepu, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas – tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.
  Partijas “Vienotība” deputāts Vilnis Ķirsis vērsās pie DP priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu.
  Kā vēstīts, PSRS laikā aptuvenie nodarītie zaudējumi Latvijas ekonomikai ir 185 miljardi eiro, lēš PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija.
  …Info avots: http://www.leta.lv/home/important/E46ED422-FE96-4764-AEE3-3AB3380DC5BB/
  images-10