Vēlētāji Peru referendumā atbalsta reformas korupcijas apkarošanai

0
516

Lima, 10.dec., LETA–DPA. Peru svētdien notikušajā referendumā vēlētāji atbalstījuši reformas, kuru mērķis ir izskaust korupciju, kas grauj valsts politiskās institūcijas un tiesu sistēmu.
Sākotnējie rezultāti liecina, ka 85% vēlētāju atbalstījuši reformas, kuras ierosināja prezidents Martins Viskarra.
Vēlētāji referendumā atbalstījuši trīs no četriem reformu ierosinājumiem.
Atbalstīti ierosinājumi aizliegt parlamenta deputātu ievēlēšanu uz vairākiem termiņiem pēc kārtas, reformēt komiteju, kas izraugās tiesnešus un prokurorus, un ieviest stingrākus noteikumus partiju finansēšanai.
Vēlētāji noraidījuši ierosinājumu atjaunot divpalātu parlamentu. Arī pats Viskarra un viņa valdība beigās neatbalstīja šo ierosinājumu, jo Kongress noraidīja kvotas, kas būtu palielinājušas sieviešu pārstāvniecību parlamentā.
Neskatoties uz ekonomisko izaugsmi, Peru smagi skāruši politiskie skandāli.
Pret četriem bijušajiem prezidentiem sākta izmeklēšana par saistību ar Latīņamerikas lielāko korupcijas skandālu, kura centrā ir Brazīlijas būvfirma “Odebrecht”.
“Odebrecht” ir atzinusi, ka samaksājusi simtiem miljonu ASV dolāru kā kukuļus, lai iegūtu izdevīgus kontraktus 12 valstīs.
Viskarra, kurš bija pirmais viceprezidents, kļuva par prezidentu martā pēc tam, kad toreizējais prezidents Pedro Pablo Kučinskis atkāpās no amata pēc apsūdzībām, ka viņš slēpis finansiālos sakarus ar “Odebrecht”.
Viskarra ir solījis atbrīvot Peru politisko sistēmu no korupcijas.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/128A0E75-A290-41F4-9461-6E4E2FFDE818/

FOTO un info avots: https://www.aljazeera.com/news/2018/12/peruvians-vote-referendum-fighting-corruption-181209083046746.html