Vētra Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā un Itālijā prasījusi 12 cilvēku dzīvības

0
420

Berlīne, 19.janv., LETA–AP/AFP/DPA. Spēcīgā vētrā Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā un Itālijā gājuši bojā 12 cilvēki, tai skaitā divi ugunsdzēsēji, un nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ Ziemeļeiropā dažviet tika pārtraukta gaisa un dzelzceļa satiksme.
Vācijā vētrā dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki, tostarp divi ugunsdzēsēji, trīs cilvēkiem uzkrita nolūzuši koki, divi zaudēja kontroli pār saviem transportlīdzekļiem, bet vēl viens nokrita no mājas jumta.
Vācijas policija piektdienas rītā paziņoja, ka aizvadītajā naktī Saksijā-Anhaltē miruši divi vīrieši.
Viens no vīriešiem – 65 gadus vecs – nokrita no mājas jumta, kuru centās nodrošināt pret vētru, bet otru – 34 gadus vecu vīrieti – nosita krītošs koks, paziņoja policija.
Vācijā ceturtdien tika apturēti visi tālsatiksmes vilcienu reisi, un tika atcelti arī daudzi iekšzemes avioreisi. Vācijas dzelzceļa uzņēmums “Deutsche Bahn” piešķīra stacijās iestrēgušajiem pasažieriem čekus pārnakšņošanai viesnīcā.
Vācijas starppilsētu ātrvilcieni ICE piektdien atsākuši kursēt, bet pārējā dzelzceļa satiksme vēl ir apgrūtināta, sevišķi Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē, ziņo “Deutsche Bahn”.
ICE vilcieni ceturtdien tika apturēti pirmo reizi kopš 2007.gada, kad Vāciju arī piemeklēja spēcīga vētra.
Simtiem dzelzceļa kompānijas darbinieku strādāja visu nakti, lai attīrītu sliedes no vētras nolauztajiem kokiem un zariem un salabotu bojājumus.
Vētrā Vācijā ceturtdien gāja bojā arī divi ugunsdzēsēji, kas piedalījās ārkārtas operācijās, un divi kravas mašīnu šoferi, kuru spēkrati stiprā vējā apgāzās.
Vēl viens autovadītājs Vācijā gāja bojā, kad viņš zaudēja kontroli pār savu automašīnu un tā ietriecās kravas mašīnā.
Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē gāja bojā arī 59 gadus vecs tūrists, kad viņam uzkrita koks.
Vētra “Frīderike” arī norāva skolas jumtu Tīringenes federālajā zemē, kad ēkā atradās bērni, tomēr neviens netika ievainots.
Vētra Vācijā radījusi zaudējumus 500 miljonu eiro apmērā, piektdien paziņoja Vācijas Apdrošināšanas asociācija.
2007.gadā Vāciju skārusī vētra “Kirils” radīja zaudējumus divu miljardu eiro apmērā, norādīja apdrošinātāji.
“Deutsche Bahn” piektdien pavēstīja, ka arī dzelzceļa tīklam radīti miljonos eiro lēšami zaudējumi.
Postījumu likvidēšanas darbi ir nepieciešami vismaz 200 dzelzceļa posmos, pavēstīja kompānija, piebilstot, ka vētrā ne pasažieri, ne arī dzelzceļa darbinieki nav cietuši.
“Spēcīgās vētras ekstrēmā ietekme ir acīmredzama – daudzviet Vācijā gaisa, auto un dzelzceļa transports nebija iespējams,” norādīja “Deutsche Bahn” pasažieru pārvadājumu direktors Bertolds Hubers.
Nīderlandē dzīvību zaudēja divi 62 gadus veci vīrieši, kuriem uzkrita koki. Beļģijā gāja bojā autovadītāja, kad viņas automašīnu sadragāja krītošs koks mežā.
Itālijā kāds vīrietis gājis bojā, kad vējš viņu nopūta no mājas jumta.
Amsterdamas Shipholas lidosta ceturtdien vētras dēļ bija spiesta uz gandrīz stundu atlikt visus reisus. Tie tika apturēti neilgi pēc plkst.11 (plkst.12 pēc Latvijas laika), bet pēc nepilnas stundas atkal atsākti.
Nacionālā lidsabiedrība KLM jau pirms vētras sākuma bija atcēlusi vairāk nekā 200 reisu.
Visā Nīderlandē tika apturēta vilcienu kustība.
Vētras dēļ uz Nīderlandes ceļiem iestājies haoss. Spēcīgajā vējā tika apgāztas vismaz 66 kravas automašīnas un nogāzti koki. Laikapstākļi arī traucēja postījumu seku likvidēšanas darbus. Amsterdamā tika pārtraukta tramvaju satiksme un slēgts zoodārzs.
Varasiestādes arī noslēdza plūdu barjeras 75 kilometrus uz austrumiem no Amsterdamas, bažījoties par ūdens līmeņa celšanos piekrastes teritorijās.
Pirms visu dzelzceļa pārvadājumu apturēšanas Nīderlandes dzelzceļa dienests ziņoja par daudziem incidentiem.
Nīderlandes nacionālais meteoroloģijas dienests ceturtdien pavēstīja, ka vēja ātrums valsts dienvidos sasniedzis pat 39 metrus sekundē.
Savukārt Vācijas meteoroloģiskais dienests informējis, ka šī bijusi spēcīgākā vētra Vācijā kopš 2007.gada.
Ziemeļvācijas augstākajā kalnā Brokenā vēja ātrums sasniedza 56 metrus sekundē.
Vētra skāra arī kaimiņos esošo Beļģiju. Spēcīgā vēja dēļ tika slēgta Gentes osta, bet atsevišķās vietās Briselē apturēta tramvaju kustība. Beļģijas pilsētā Antverpenē tika ievainoti četri cilvēki.
Lielbritānijā stiprā vēja dēļ vairāki tūkstoši mājsaimniecību palika bez elektroapgādes. Traucēta tika arī vilcienu kustība, vējam saraujot elektroapgādes līnijas un kokiem nokrītot uz sliedēm.
Transportlīdzekļu vadīšana vairākās vietās Skotija kļuva ārkārtīgi nedroša, un amatpersonas aicināja brāzmaina vēja, stipras snigšanas un apledojušu ceļu dēļ izvairīties no braukšanas.
Rumānijā snigšana un stiprs vējš lika slēgt vairākus desmitus skolu, vairākus galvenos ceļus un ostas Melnās jūras piekrastē, bet 32 000 cilvēku palika bez elektroapgādes.
Tikmēr Austrijā ceturtdien lavīnu riska dēļ tika apturēta vilcienu satiksme starp Vīni, Lincu un Zalcburgu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/145F3B2A-C807-464D-826F-6C337FBCCF38/

Vācijai tuvojas vētra “Frīderike”

Berlīne, 18.janv., LETA–DPA/THE LOCAL. Vācijai ceturtdien tuvojas vētra “Frīderike”, kuras vēja ātrums brāzmās var sasniegt 32 metrus sekundē (115 kilometrus stundā), prognozē meteorologi.
Vācijas Meteoroloģijas dienests brīdinājis, ka kalnainākos reģionos, piemēram, Harca kalnos vēja brāzmas var būt vēl spēcīgākas, sasniedzot pat 44,4 metrus sekundē.
Zemās gaisa temperatūras dēļ daļā valsts apledojuši ceļi. Policija ceturtdien ziņo, ka Lejassaksijā apledojuma dēļ naktī gandrīz katru minūti notikušas avārijas.
Ceļu satiksmes negadījumu dēļ uz laiku tika slēgti vairāki ceļi Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē un citviet, kur sniegs un ledus apgrūtinājis braukšanu.
Sliktie apstākļi uz ceļiem izraisījuši negadījumus arī Hesenes, Šlēsvigas-Holšteinas un Reinzeme-Pfalcas zemēs.
Meteorologi prognozē, ka “Frīderike” virzīsies pāri Vācijas ziemeļiem virzienā no rietumiem uz austrumiem. Vētras ceļš, domājams, vedīs no Ziemeļreinas-Vestfālenes un Lejassaksijas dienvidiem cauri Hesenes ziemeļiem un vidienei, Tīringenei un Saksijai-Anhaltei, pēcpusdienā skarot Saksiju un Brandenburgas dienvidus.
Harca kalnu ziemeļrietumu reģionā un Lejassaksijā skolās atceltas mācības, bet Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē izsludināts brīdinājums par tuvojošos vētru un skolām dota atļauja pašām izlemt, vai šodien atvērt durvis vai nē.
Cilvēki aicināti vētras apdraudētajos rajonos uzturēties iekštelpās, jo stiprajā vējā var nolūzt koki, tikt norauti jumtu dakstiņi un pārrautas elektrolīnijas.
Drošības nolūkos ierobežota piekļuve Ķelnes katedrālei no galvenā laukuma, bet ēkai joprojām var piekļūt no sāniem centrālās dzelzceļa stacijas pusē.
Gaidāmās vētras dēļ apturēta vilcienu satiksme Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē, paziņojusi Vācijas lielākā dzelzceļa kompānija “Deutsche Bahn”.
Atcelti vilcieni gan reģionālajos, gan tālsatiksmes maršrutos.
“Deutsche Bahn” nav paziņojusi, kad vilcieni varētu atsākt kursēt, un aicinājusi pasažierus iepriekš pārbaudīt sava maršruta statusu uzņēmuma mājaslapā.
Minhenes lidosta paziņojusi par astoņu lidojumu atcelšanu no un uz Berlīni, Diseldorfu, Hamburgu un Ķelni. Lidostas preses pārstāvis norādīja, ka dienas laikā var tikt atcelti vēl citi avioreisi.
Tomēr eksperti prognozē, ka šī vētra nebūs tik postoša, kā “Ksavjērs”, kas oktobrī laupīja dzīvību septiņiem cilvēkiem un izraisīja nopietnus traucējumus vilcienu satiksmē.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/BB25F870-BB7D-48C8-AFC7-29C1B1DA305D/

Vētras dēļ Vācijā apturēti visi tālsatiksmes vilcienu reisi

Berlīne, 18.janv., LETA–AFP. Vācijas dzelzceļa uzņēmums “Deutsche Bahn” ceturtdien paziņoja, ka vētras dēļ, kas atsevišķos valsts reģionos plosās ar viesuļvētras spēku, uz dienu aptur visus tālsatiksmes reisus.
“Deutsche Bahn” “aptur visus tālsatiksmes reisus”, sacīja pārstāvis sakariem ar presi. Vilcieni, kas šobrīd atrodas ceļā, pēc tuvākās stacijas sasniegšanas ceļu neturpinās.
Spēcīgajā vētrā Nīderlandē un Beļģijā ceturtdien gāja bojā trīs cilvēki, kuriem uzkrituši nolūzuši koki.
Sinoptiķi prognozēja, ka Vācijā vētras “Frīderike” vēja ātrums brāzmās var sasniegt 32 metrus sekundē (115 kilometrus stundā).
Zemās gaisa temperatūras dēļ daļā valsts apledojuši ceļi. Policija ceturtdien ziņoja, ka Lejassaksijā apledojuma dēļ naktī gandrīz katru minūti notikušas avārijas.
Ceļu satiksmes negadījumu dēļ uz laiku tika slēgti vairāki ceļi Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē un citviet, kur sniegs un ledus apgrūtinājis braukšanu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/1AC2987C-FC51-4667-89D3-1CAFCE9C536D/

Vētra Nīderlandē un Beļģijā prasa trīs cilvēku dzīvību

Hāga, 18.janv., LETA–AP/AFP. Spēcīgā vētrā Nīderlandē un Beļģijā ceturtdien gājuši bojā trīs cilvēki, kuriem uzkrituši nolūzuši koki, Eiropas ziemeļdaļā turpinoties nelabvēlīgiem laikapstākļiem.
Nīderlandē dzīvību zaudēja divi 62 gadus veci vīrieši, bet Beļģijā kāda sieviete.
Amsterdamas Shipholas lidosta ceturtdien vētras dēļ bija spiesta uz gandrīz stundu atlikt visus reisus. Tie tika apturēti neilgi pēc plkst.11 (plkst.12 pēc Latvijas laika), bet pēc nepilnas stundas atkal atsākti.
Nacionālā lidsabiedrība KLM jau pirms vētras sākuma bija atcēlusi vairāk nekā 200 reisu.
Visā Nīderlandē apturēta vilcienu kustība.
Vētras dēļ uz Nīderlandes ceļiem iestājies haoss. Spēcīgajā vējā apgāztas kravas automašīnas un nogāzti koki. Laikapstākļi arī traucē postījumu seku likvidēšanas darbus. Amsterdamā pārtraukta tramvaju satiksme un slēgts zoodārzs.
Nacionālais meteoroloģijas dienests pavēstīja, ka vēja ātrums valsts dienvidos sasniedzis pat 39 metrus sekundē.
Varasiestādes arī noslēgušas plūdu barjeras 75 kilometrus uz austrumiem no Amsterdamas, bažījoties par ūdens līmeņa celšanos piekrastes teritorijās.
Pirms visu dzelzceļa pārvadājumu apturēšanas Nīderlandes dzelzceļa dienests ziņoja par daudziem incidentiem.
Vētra skārusi arī kaimiņos esošo Beļģiju. Spēcīgā vēja dēļ slēgta Gentes osta, bet atsevišķās vietās Briselē apturēta tramvaju kustība.
Vācijas lielākā dzelzceļa kompānija “Deutsche Bahn” tikmēr gaidāmās vētras “Frīderike” dēļ apturēja vilcienu satiksmi Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē.
Drošības apsvērumu dēļ daļēji norobežots Ķelnes katedrāles laukums. Vairākos Vācijas reģionos atceltas mācības skolās.
Vācijas ziņu aģentūra DPA vēstīja, ka laikapstākļu dēļ atcelti tikai pāris avioreisi.
Lielbritānijā stiprā vēja dēļ vairāki tūkstoši mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes. Traucēta arī vilcienu kustība, vējam saraujot elektroapgādes līnijas un kokiem nokrītot uz sliedēm.
Transportlīdzekļu vadīšana vairākās vietās Skotija kļuvusi ārkārtīgi nedroši, un amatpersonas aicināja brāzmaina vēja, stipras snigšanas un apledojušu ceļu dēļ izvairīties no braukšanas.
Rumānijā snigšana un stiprs vējš licis slēgt vairākus desmitus skolu, vairākus galvenos ceļus un ostas Melnās jūras piekrastē, bet 32 000 cilvēku palikuši bez elektroapgādes.
Tikmēr Austrijā ceturtdien lavīnu riska dēļ apturēta vilcienu satiksme starp Vīni, Lincu un Zalcburgu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/766E35D3-DD55-462B-BF94-600A56EFD54D/