VIDEO: 11.02.2019 Ušakovs iztur kārtējo uzticības balsojumu

  0
  168

  VIDEO:

  Rīgas domes jautājumu par Ušakova atbrīvošanu no amata skatīs jau šopēcpusdien

  Rīga, 11.febr., LETA. Rīgas dome šodien plkst.16.30 sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par mēra Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no amata, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.
  Šo jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāju atstādināšanu no amata pieteikuši opozīcijas deputāti.
  Kā ziņots, pirms pāris nedēļām Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.
  Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.
  Tāpat aizvadītajā sestdienā Rātslaukumā Ušakova atbalstam kulminācijas brīdī bija ap 3000 dalībnieku, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā informācija.
  Pasākums noritēja mierīgi un bez incidentiem, aģentūru LETA informēja VP pārstāve Sigita Pildava.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/8E1E5FB0-6B67-4EE5-8354-982EFA09F30D/

  “Gods kalpot Rīgai” ierosinājumu atbrīvot Ušakovu vērtēs īsi pirms ārkārtas sēdes

  Rīga, 11.febr., LETA. Šodien plkst.16 notiks partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakcijas sēde, lai neilgi pirms Rīgas domes ārkārtas sēdes izvērtētu opozīcijas aicinājumu atbrīvot no amata mēru Nilu Ušakovu (S), aģentūru LETA informēja frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.
  Politiķis atrunājās, ka pašlaik nevar komentēt frakcijas biedru iespējamo balsojumu, jo šodien vēl neesot saticis frakcijas biedrus.
  Kā ziņots, Rīgas dome šodien plkst.16.30 sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par Ušakova iespējamo atbrīvošanu no amata, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis. Šo jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāja atstādināšanu no amata pieteikuši opozīcijas deputāti.
  Pirms pāris nedēļām Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.
  Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/595312F4-7BDC-40F7-A84A-6834C94A278E/

  GKR frakcija neatbalstīs opozīcijas priekšlikumu atbrīvot Ušakovu

  Rīga, 11.febr., LETA. Partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) frakcija šodien ārkārtas sēdē neatbalstīs opozīcijas priekšlikumu no amata atbrīvot Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), aģentūrai LETA sacīja deputāta Andra Amerika (GKR) pārstāvis Mareks Gailītis.
  GKR frakcijas biedri šodien uzdevuši jautājumus Ušakovam. Saņemot atbildes, frakcija pieņēmusi tādu pašu lēmumu, kādu aizvadītajā nedēļā jau bija pieņēmusi GKR valde.
  GKR neatbalstīs opozīcijas priekšlikumu, jo uzskata, ka visi jautājumi, kas skar koalīciju, risināmi tās iekšienē, frakcijas lēmumu pamatoja Gailītis.
  Kā ziņots, Rīgas dome šodien plkst.16.30 sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā tiks skatīts opozīcijas ierosināmjums no amata atbrīvot Ušakovu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.
  Jau vēstīts, ka pirms pāris nedēļām Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.
  Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/1341403B-CCAF-9CFC-364A-416CCA6C62D0/

  Ušakovs iztur kārtējo uzticības balsojumu

  Ušakovs iztur kārtējo uzticības balsojumu

  Rīga, 11.febr., LETA. Rīgas domes opozīcijai pirmdien nepietika balsu, lai no amata atbrīvotu pilsētas mēru Nilu Ušakovu (S), līdz ar to viņš saglabājis amatu.
  Par Ušakova atbrīvošanu balsoja visi klātesošie opozīcijas deputāti. Pret balsoja visi koalīcijas pārstāvji.
  Balsojumu par neuzticības izteikšanu Ušakovam rosināja opozīcija. Šī domes sasaukuma laikā tā ir jau trešā reize, kad opozīcija rosinājusi šādu balsojumu.
  Sēdes laikā vairāki opozīcijas deputāti Ušakovam veltīja pārmetumus par aizvadītajos gados izskanējušiem korupcijas skandāliem, tostarp tā dēvēto “nano ūdens lietu” un pašvaldības SIA “Rīgas satiksmes” korupcijas lietu.
  Tāpat opozīcijas deputāti mēram pārmeta, ka jau vairāku gadu laikā viņa vadībā Rīgas dome nav bijusi spējīga samazināt rindas uz bērnudārziem, kā arī pārmeta mēram neefektīvu pilsētas ielu uzturēšanu.
  Deputāts Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK) no tribīnes pauda, ka, viņaprāt, ir pilnīgi skaidrs, ka tā dēvētā “nano ūdens lietā” veikti nesaimnieciski darījumi simtos tūkstošu eiro apmērā, un tieši atbildīgs par to ir Ušakovs, jo viņš ir “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs. “Mēs varam teikt, ka šī ir korupcija milzīgos apmēros,” pauda Lapiņš.
  Lapiņa partijas biedrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka šodien noticis tas, par ko viņš pārliecību medijos paudis aizvadītās nedēļas beigās – Rīgas domes ārkārtas sēde sasaukta vien pāris stundas iepriekš. Debašu laikā Puntulis arī pauda pārliecību, ka domes koalīcija Ušakovu nemaz neatbalsta tik ļoti, kā viņam varētu likties.
  Līdzīgus pārmetumus domes priekšsēdētājam pauda partijas “Latvijas attīstībai” deputāts Viesturs Zeps, norādot, ka daudzu gadu laikā joprojām netiek ņemti vērā opozīcijas pārstāvju lūgumi izsludināt domes sēdes laicīgi. Zeps arī ir pārliecināts, ka aizvadītajā sestdienā partijas “Saskaņa” rīkotais mītiņš Rātslaukumā bijis mākslīgs, un tajā kārtējo reizi domes vadība centusies vainu par notikušo uzvelt valsts pārvaldei, kas pārlieku ierobežojot pašvaldību.
  Savukārt partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti pauda atbalstu Ušakovam, argumentējot, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās viņš saņēmis vislielāko vēlētāju atbalstu, kā arī kvalitatīvi pildījis sava amata pienākumus.
  Deputāte Olga Veidiņa (S) norādīja, ka aizvadītajā mītiņā guvusi pārliecību, ka iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi Rīgā. “Vēlētāju apmānīt trīs reizes nevar. Es biju šai mītiņā un es dzirdēju, ko runāja cilvēki. Latviešu cilvēki runāja, ka to, ko redz Rīgā, uzskata par pašsaprotamu – ērts un pēc saraksta braucošs sabiedriskais transports, izremontētas skolas un bērnudārzi, skolēni ēd pusdienas par brīvu, kā arī ir daudzi sociālie pabalsti. Cilvēki grib arī nākamos soļus, un tie Rīgas attīstības stratēģijā ir iekļauti. Ja kāds tiešām māk vadīt domi, tad tas ir līdzšinējais priekšsēdētājs,” sacīja Veidiņa.
  Savukārt Aleksejs Rosļikovs (S) ironizēja par “Jaunās konservatīvās partijas” līdzšinējo retoriku cīņā par tiesiskumu, sakot, ka divu bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieku strādāšana partijā nenozīmē, ka tā ir “tiesiskuma pamats”, pretējā gadījumā, viņš esot pa pusei medmāsa, jo no partijas “Saskaņa” deputāta amatus ieņem divi mediķi.
  Tāpat Rosļikovs pārmeta pieteikuma iesniedzējam Vilnim Ķirsim (V), ka viņa kā politiķa motivācija esot pārņemt varu Rīgas domē, nevis strādāt iedzīvotāju labā. “Saskaņa ir bijusi pie varas, un padarīts ir daudz,” pāliecināts Rosļikovs.
  Ušakovs debašu noslēgumā pauda pateicību koalīcijas partneriem par atbalstu, sakot, ka uz Rīgas ielām ir bedres, taču pilsētas dome spējusi sakopt pagalmus, skolas un stadionus, uzcelt bērnudārzus, kā arī nodrošināt dažādus pabalstus pilsētas iedzīvotājiem.
  “Kļūdu nav tiem, kas neko nedara. Tiem, kas savā dzīvē neko nedara – tiem, kuri vienīgi prot kliegt un traucēt citiem strādāt [..],” sacīja Ušakovs, novēlot partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” deputātiem spēku izturēt opozīcijas politisko spiedienu.
  Savukārt Ķirsis (V) pirms balsojuma pauda viedokli, ka Vadims Baraņņiks (S), daudzus gadus būdams Rīgas domes Satiksmes komitejas vadītājs, personīgi ir atbildīgs par korupcijas skandālu “Rīgas satiksmē”, kā arī par “līdz kliņķim” nolaisto pilsētas infrastruktūru. “Vienīgais, kurš no jums (partijas “Saskaņa”) jūtami sakustina ledu, ir Aleksejs Rosļikovs (S). Protams, viņš izkalpojās kuģa kapteinim, bet vienlaicīgi viņš skatās, uz kuru pusi ir drošības laiviņa, lai aizbēgtu no šī “Titānika”,” pauda Ķirsis.
  Opozīcijas deputāts partiju “Saskaņa” no tribīnes arī apvainoja krievvalodīgo mediju “nopirkšanā”.
  Neraugoties uz to, ka ārkārtas sēde tika izsludināta šodien vien neilgi pēc pusdienlaika, to apmeklēja arī vairāki Ušakova atbalstītāji, kas aizņēma visas vietas sēžu zāles balkonā, atstājot pāris interesentus ārpus durvīm.
  Kā ziņots, pirms pāris nedēļām Rīgas domi atkārtoti “sašūpoja” korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.
  Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. “Saskaņa” paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās. Tāpat aizvadītajā sestdienā Rātslaukumā partija “Saskaņa” rīkoja Ušakova atbalsta mītiņu, kurā pulcējās ap 3000 dalībnieku.
  Tikmēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir vērsies KNAB, lai iegūtu detalizētāku informāciju par Rīgas domē notiekošajām darbībām, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja ministra pārstāve Agnese Vārpiņa. Pūce neprognozēja, vai varētu rosināt Ušakova atstādināšanu vismaz uz izmeklēšanas laiku, norādot, ka visām viņa darbībām jābūt tiesiski pamatotām. Vienlaikus viņš minēja, ka joprojām notiek Rīgas domes atlaišanas likumprojekta izvērtēšana un pēdējās darbības tā virzību nav ietekmējušas.
  KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Lietā aizturētas septiņas personas, tostarp “Rīgas satiksmes” bijušais vadītājs Leons Bemhens, kuram kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.
  Pēc paziņojuma par šādu kriminālprocesu atkāpās visa “Rīgas satiksmes” līdzšinējā valde un par atkāpšanos no Rīgas vicemēra amata paziņoja arī Andris Ameriks (GKR). Viņš skaidroja, ka šādu soli spēris, jo apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un partijas “Gods kalpot Rīgai” reputācija ir apdraudēta.
  Opozīcijas deputāti vairākkārt pauduši viedokli, ka Ušakovam ir jāseko Amerika piemēram. Pēc opozīcijas ierosinājuma arī iepriekš sasauktas domes sēdes par neuzticības izteikšanu Ušakovam, tomēr viņš šos balsojumus izturējis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/6B32D025-7A9A-4B81-AF90-138C52C8390C/

  Atbrīvot nesanāca

  Rīgas domes opozīcijai pirmdien nepietika balsu, lai no amata atbrīvotu pilsētas mēru Nilu Ušakovu (S), līdz ar to viņš saglabājis amatu.
  Par Ušakova atbrīvošanu balsoja visi klātesošie opozīcijas deputāti. Pret balsoja visi koalīcijas pārstāvji.
  Balsojumu par neuzticības izteikšanu Ušakovam rosināja opozīcija. Šī domes sasaukuma laikā tā ir jau trešā reize, kad opozīcija rosinājusi šādu balsojumu.
  Kāds tvitera lietotājs uzskata, ka Ušakovs rok pats sev “dziļāku kapa bedri”, kādu notiekošais sabiedējis. Savukārt kāds tvitera lietotājs nesaprot opozīcijas plānu atlaist Rīgas mēru, ja viņa pusē ir deputātu balsu vairākums.
  Notiekošais nopietni biedēt sācis kādreizējo Latvijas Radio diktori Māru Krontāli.
  Māra Krontāle @MaraKrontale
  Šī epopeja ar Ušakova (ne)nogāšanu mani jau sāk nopietni biedēt. Vēl Daugavpils mēra izteikumi… Kas mūs sagaida ne tik tālā nākotnē?
  Mon Feb 11 16:59:26 +0000 2019
  Tvitera lietotājs Roberts O’Rigs nedaudz ironizē.
  Roberts O’Rigs @Roberts_Origs
  @MaraKrontale Bet tas ir tik skaisti: “Mēs nozagām vairākus desmitus miljonus, bet redziet skolas saremontējām un sporta laukumiņu uztaisījām.”
  Mon Feb 11 17:07:16 +0000 2019
  Revolūcijas sākumu gaida sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālists Ingars Rudzītis.
  Ingars @pr_info
  @ltvzinas @UnaNeo @RigasDome @nilsusakovs un kad tad krāsainā revolūcijas sāksies?
  Mon Feb 11 17:05:26 +0000 2019
  Ušakova “nolaistās actiņas” komentējusi Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka.
  iveta r @ivetarouge
  Žēl, ka Ušakova nolaistās actiņas nenozīmē nožēlu.
  Mon Feb 11 16:10:24 +0000 2019
  “Radisson BLU” strādājošais Kaspars Škinčs vēlas noskaidrot, kas būs tālāk.
  Kaspars Škinčs @kasparsskincs
  Te ir tas brīdis, kad Ušakovs pats sev rok dziļāku kapa bedri. Jo ilgāk Ušakovs paliks amatā, jo…
  Mon Feb 11 17:14:01 +0000 2019
  Rudzītis to zina.
  Ingars @pr_info
  @kasparsskincs nekas nebūs
  Mon Feb 11 17:29:20 +0000 2019
  Publiciste Elita Veidemane par iznākumu nav izbrīnīta.
  Elita Veidemane @elitaveidemane
  @JaunsLV bija kaut kā citādi domāts? 😈
  Mon Feb 11 17:02:08 +0000 2019
  To, kā Rīgas domes deputāti bija iecerējuši mēru no amata atbrīvot, nesaprot tvitera lietotājs Ģirts.
  Ģirts @irts1
  Kā RD deputāti var atlaist Ušakovu, ja viņam IR VAIRĀKUMS, kurš balsos par viņu ?
  Šī nu gan bij opozīcijas māžošanās, vienīgi, nu neviens nevar teikt, ka tā klusējusi. Nu un? Kas iegūts? Tiesa, arī zaudējumu nav. “Munīcija” izšauta, process nodēvējams pat treniņu? Kurš maksās?
  Mon Feb 11 17:26:03 +0000 2019
  Talseniekam Imantam Korem šķiet, ka notiekošais tikai uzlabo Rīgas mēra tēlu.
  Imants Kore @dzimmijs13
  @irts1 Jā, arī to nesaprotu. Drīzāk šķiet ka šis tieši kalpo Ausainīša “pīāram”.
  Mon Feb 11 17:28:42 +0000 2019
  “Par notikušo maksā vēlētājs,” pārliecināts Ģirts.
  Ģirts @irts1
  @dzimmijs13 Nezinu, kas kam kalpo, bet par visu maksā tas muļķis, ko cēli pieņemts saukt par vēlētāju.
  Mon Feb 11 17:30:34 +0000 2019
  Pozitīvo notikušajā saskatījusi mežsaimniecības inženiere Rudīte Martišauska.
  Rudīte Martišauska @AlksneR
  @irts1 Pozitīvais- nevienā no pusēm nav nodevēju.
  Mon Feb 11 17:27:03 +0000 2019
  Notikušo skaidrojis biedrības “Bērnu Vides skola” projektu vadītājs Krišjānis Liepiņš.
  Krišjānis Liepiņš @krisjanisliepin
  @irts1 Vēlētāji ievēlēja Rīgas domes deputātu Nilu Ušakovu.
  Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ievēlēja Rīgas domes deputātu vairākums – S + GKM. Vairākums RD deputātu var arī atlaist, ja pietiekami daudzi esošās koalīcijas deputāti apdomājas.
  Mon Feb 11 17:42:34 +0000 2019
  Tam jēgu gan nesaskata Ģirts.
  Ģirts @irts1
  @krisjanisliepin Var, bet kāpēc viņiem to darīt? Nosauciet vienu iemeslu, kāpēc, lai viņi apdomātos? 🙂
  Mon Feb 11 17:45:57 +0000 2019
  Arī to Liepiņš cenšas paskaidrot.
  Krišjānis Liepiņš @krisjanisliepin
  @irts1 Izredzes tikt pārvēlētiem.
  Mon Feb 11 17:48:10 +0000 2019
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/ca1b9486-57d9-4718-aeec-6440ada4d1ba

  VIDEO: https://www.facebook.com/mixnews/videos/770409356671991/?notif_id=1549895454027297&notif_t=live_video_explicit

  Rīdzinieki ar plakātu Rīgas Domē ārkārtas sēdes laikā par Mēra atlaišanu.
  …Info avots: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2261318187528325&set=a.1697470917246391&type=3&theater