VIDEO: 25.8.2017. plkst. 19 pie Ministru kabineta protestēs pret OCTA apdrošināšanas sadārdzināšanu. Konkurences padome pētīs, bet apdrošinātāji mierinās

  0
  2058

  Rīgas dome apstiprinājusi mītiņu pie Ministru kabineta pret OCTA apdrošināšanas sadārdzināšanu

  Rīga, 17.aug., LETA. Rīgas dome apstiprinājusi mītiņu iepretim Ministru kabineta ēkai pret Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas sadārdzināšanu, aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.
  Mītiņš notiks 25.augustā plkst.19 Brīvības bulvāra koku alejā iepretim Ministru kabineta ēkai.
  Viņš skaidroja, ka Rīgas dome apstiprinājusi fiziskas personas iesniegumu par mītiņu 25.augustā plkst.19 Brīvības bulvārī iepretim Ministru kabineta ēkai. Mītiņa mērķis ir paust viedokli pret OCTA apdrošināšanas sadārdzināšanu.
  Vidauskis arī norādīja, ka mītiņam pieteikti 45 cilvēki, un dome apstiprinājusi rīkotāju pieteikumu pasākumā izmantot skaņu pastiprinošu aparatūru.
  Sociālajā tīklā “Facebook” uzmanību izpelnījies Rīgas cīņu sporta skolas direktora un kādreizējā Stopiņu novada domes deputāta Jurija Vasiļjeva ieraksts, kurā viņš pauž savu neapmierinātību ar OCTA apdrošināšanas cenas pieaugumu, un aicina iedzīvotājus piedalīties mītiņā.
  Vasiļjeva publicētais video skatīts nu jau vairāk nekā 36 000 reizes, un ar to dalījušies vairāk nekā 2000 sociālā tīkla lietotāji. Tāpat viņš apgalvo, ka ikkatram mītiņa apmeklētājam tiks sniegta iespēja publiski izteikties, kā arī tiks vākti iedzīvotāju paraksti pret šo apdrošināšanas cenu paaugstinājumu.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/3F7DF12E-B545-4373-9A60-840E16F3AE4E/ un https://www.facebook.com/events/109976299716066/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2229%22%2C%22ref_notif_type%22%3A%22plan_user_invited%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&notif_t=plan_user_invited&notif_id=1502900497460273 un 4
  video: https://www.facebook.com/100000746079120/videos/1624332880934899/ ; https://www.facebook.com/100000746079120/videos/1619822838052570/ ; https://www.facebook.com/aleksandr.golovkin1/videos/1476099435803656/ ; https://www.facebook.com/aleksandr.golovkin1/videos/1476097995803800/

  Konkurences padome pētīs OCTA cenu pieauguma atbilstību godīgas konkurences principiem

  Rīga, 25.aug., LETA. Konkurences padome (KP) pētīs transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) cenu pieauguma atbilstību godīgas konkurences principiem, aģentūru LETA informēja KP pārstāve Paula Vilsone.
  Viņa sacīja, ka KP uzmanību ir piesaistījušas izmaiņas OCTA cenās, tāpēc iestāde ir uzsākusi uzraudzību, lai varētu pilnvērtīgi iepazīties ar situācijas apstākļiem un izvērtētu notikušo izmaiņu atbilstību godīgas konkurences principiem.
  “OCTA cenas netiek regulētas un brīvā tirgus apstākļos apdrošinātājiem nav aizliegts mainīt cenas par pakalpojumiem, savukārt patērētājiem – izvēlēties dažādus pakalpojuma sniedzējus, izvēloties sev piemērotāko piedāvājumu. Tomēr būtiski, lai apdrošinātāji, īstenojot izmaiņas savā cenu politikā, to darītu individuāli un savas darbības nesaskaņotu ar konkurentiem,” pauda KP pārstāve.
  Pēc KP rīcībā esošās informācijas, pēdējos gados apdrošinātāju izmaksas ir pieaugušas, un OCTA cenas nav spējušas tās nosegt. Vērtējot tirgus attīstību kopumā, Latvijā pēdējos gados OCTA cenas bijušas vidēji zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa, kā arī zemākas nekā Lietuvā un Igaunijā.
  Vienlaikus KP aicina OCTA polises pircējus būt elastīgiem un izvērtēt vairāku apdrošinātāju piedāvājumus.
  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins iepriekš aģentūrai LETA prognozēja, ka Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas cenas turpinās pamazām augt, taču tik straujš kāpums kā pēdējā laikā vairs nebūs.
  “Visticamāk, tik straujš OCTA cenu pieaugums, kā bija vērojams šajā gadā, vairs nebūs, tomēr ir visi priekšnosacījumi tam, ka cenas pakāpeniski turpinās pieaugt,” sacīja Abāšins.
  Viņš arī norādīja, ka atbilstoši LTAB rīcībā esošajai informācijai 2017.gada pirmajā pusgadā OCTA cena, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, Latvijā fiziskajām un juridiskajām personām kopumā ir pieaugusi vidēji par 17%. Cenas kāpums ir saistīs gan ar medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanos, jo tika paaugstināti tarifi starp Nacionālā Veselības dienesta un ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, kas viennozīmīgi ietekmēs vidējās atlīdzības pieaugumu, gan iemaksām Garantijas fondā, kas jāveic apdrošinātājiem, kā arī citiem faktoriem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/B49B67FC-9352-4ACE-AB05-54619906A2ED/

  LTAB: Latvijā OCTA cenas turpinās pamazām augt, taču tik straujš kāpums kā pēdējā laikā vairs nebūs

  Rīga, 25.aug., LETA. Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas cenas turpinās pamazām augt, taču tik straujš kāpums kā pēdējā laikā vairs nebūs, aģentūrai LETA atzina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
  “Visticamāk, tik straujš OCTA cenu pieaugums, kā bija vērojams šajā gadā, vairs nebūs, tomēr ir visi priekšnosacījumi tam, ka cenas pakāpeniski turpinās pieaugt,” sacīja Abāšins.
  Viņš arī norādīja, ka atbilstoši LTAB rīcībā esošajai informācijai 2017.gada pirmajā pusgadā OCTA cena, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn, Latvijā fiziskajām un juridiskajām personām kopumā ir pieaugusi vidēji par 17%. Cenas kāpums ir saistīs gan ar medicīnas pakalpojumu sadārdzināšanos, jo tika paaugstināti tarifi starp Nacionālā Veselības dienesta un ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, kas viennozīmīgi ietekmēs vidējās atlīdzības pieaugumu, gan iemaksām Garantijas fondā, kas jāveic apdrošinātājiem, kā arī citiem faktoriem.
  Vienlaikus Abāšins atzina, ka prognozēt cenu pieauguma griestus šobrīd ir ļoti grūti – tas būs atkarīgs no stabilitātes valsts ekonomikā un inflācijas, kā arī joprojām liela nozīme ir konkurencei apdrošinātāju vidū.
  Savukārt, runājot par cenu aprēķināšanas mehānismiem, LTAB vadītājs norādīja, ka apdrošinātāji paši izvēlas kritērijus, pēc kuriem tiek aprēķinātas OCTA cenas. Tostarp viens no galvenajiem kritērijiem ir “Bonus-Malus” klase, bet tiek ņemti vērā arī citi kritēriji, piemēram, nobraukums, teritorija, klienta lojalitāte u.c.
  “Kopš pagājušā gada apdrošinātājiem ir pieeja arī Iekšlietu ministrijas datubāzei, kurā apkopoti autovadītāju soda uzskaites punkti, un LTAB rīcībā ir informācija, ka atsevišķi apdrošinātāji šo informāciju izmanto OCTA cenu aprēķināšanai. Mūsuprāt tas ir arī viens no faktoriem, kas varētu mazināt ceļu satiksmē valdošo spriedzi, agresivitāti,” piebilda Abāšins.
  Tāpat viņš atzina, ka LTAB kopš gada sākuma biežāk nekā iepriekš saņem iedzīvotāju jautājumus par OCTA cenām un to aprēķināšanas mehānismiem.
  Savukārt apdrošinātāja “Ergo” Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs Aldis Eņģelis aģentūrai LETA sacīja, ka OCTA cenas šogad augustā salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu apdrošināšanas kompānijā ir palielinājušās vidēji līdz 50%, tajā skaitā korporatīvo klientu segmentā – kāpums bijis vidēji līdz 15%.
  “Kopumā virkne faktoru palielina apdrošinātāju zaudējumus, piemēram, kopš pagājušā gadā ir atsākti maksājumi Garantijas fondā apdrošināšanas sabiedrības “Balva” maksātnespējas dēļ. OCTA cenu pieaugumu ietekmē arī citi apstākļi. Viens no tiem – fakts, ka pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits, jo ir palielinājusies satiksmes intensitāte. Arī pieaugošās autoservisu pakalpojumu izmaksas atstāj iespaidu uz OCTA cenām. Kopš šā gada janvāra, līdz ar izmaiņām normatīvajos aktos, arvien vairāk klientu izvēlas veikt transportlīdzekļu remontu autoservisā, jo, izvēloties saņemt naudu, no summas tiek atskaitīts ne tikai pievienotais vērtības nodoklis (PVN), bet arī darba spēka nodoklis 30% apmērā. Tāpat pieaug atlīdzību izmaksas par nemateriālajiem zaudējumiem,” skaidroja Eņģelis.
  Viņš prognozēja, ka arī tuvākajā nākotnē OCTA cenas turpinās pieaugt. “Ņemot vērā, ka ārējie faktori attīstās dinamiski, grūti prognozēt, par cik procentiem cenas varētu turpināt pieaugt līdz gada beigām. Redzot pēdējo mēnešu OCTA polišu cenu izmaiņas tirgū, domāju, ka kopējie OCTA nozares zaudējumi šogad varētu būt mazāki nekā pagājušajā gadā, un, ja OCTA apdrošinātājiem vairs neradīs zaudējums, tad noteikti cenu pieauguma temps samazināsies. Pēc tam cenu pieauguma temps varētu būt zaudējumu inflācijas līmenī, lai nepieļautu, ka OCTA atkal sāk radīt zaudējumus,” klāstīja Eņģelis.
  Tāpat viņš norādīja, ka “Bonus-Malus” dati būtiski ietekmē OCTA apdrošināšanas polišu cenu, taču cenu nosaka vairāku riska faktoru kopums, kur papildu “Bonus-Malus” sistēmai tiek ņemta vērā gan apdrošināšanas vēsture un negadījumu statistika, gan arī klienta lojalitāte un sadarbības ilgums, kā arī vadītāja braukšanas stils. Apdrošinātājiem ir pieejama informācija arī par autovadītāju soda punktiem un tos var izmantot cenu aprēķināšanā, ņemot vērā to korelāciju ar ceļu satiksmes negadījumu skaitu.
  “Katrs apdrošinātājs veic risku izvērtēšanu, nosakot OCTA cenas pēc specifiskām metodoloģijām. Ir vairāki kritēriji, kurus parasti ņem vērā, aprēķinot OCTA polises cenu katram individuāli. Aprēķinot cenu, tiek ņemts vērā arī transportlīdzekļa veids, auto modelis un vecums, nobraukums, autovadītāja vecums un braukšanas stāžs, dzīvesvieta u.c. faktori,” minēja “Ergo” pārstāvis.
  Savukārt risku apdrošināšanas kompānijas “Balta” Tehniskā departamenta direktors Uldis Dzintars aģentūrai LETA atzīmēja, ka šogad septiņos mēnešos OCTA apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs tirgū ir palielinājies par 27,7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, tajā skaitā jūlijā pieaugums bijis par 48,6%. “Vērtējot situāciju kopumā, ir divi galvenie faktori, kas veicinājuši prēmiju apjoma palielināšanos – reģistrēto transportlīdzekļu skaita pieaugums un cenu pieaugums. Cenu pieaugums ir būtiskākais virzītājs prēmiju apmēra pieaugumam, kur ir redzams, ka jūlijā tas pārsniedz septiņu mēnešu kopsummu,” viņš sacīja.
  Dzintars arī atzīmēja, ka OCTA cenu katra apdrošināšanas kompānija nosaka individuāli, un nav iespējams objektīvi prognozēt cenu līmeni nākotnē. “Mūsu skatījumā, šobrīd OCTA cenu pieauguma galvenais virzītājspēks ir OCTA nozares sliktie rentabilitātes rādītāji. Saskaņā ar LTAB tirgus datiem, arī šā gada pirmajā pusgadā apdrošinātāji ir cietuši zaudējumus OCTA nozarē, jo cenu pieauguma efekts ir tikai nedaudz palielinājis nopelnīto prēmiju apmēru. Paredzam, ka rentabilitātes rādītāju uzlabošanās būs vērojama šā gada otrajā pusē un uzlabos 2018.gada rezultātus,” viņš teica.
  “Baltas” pārstāvis norādīja, ka cenošanas principus katrs apdrošinātājs nosaka individuāli, un tie var būt atšķirīgi. Tostarp “Bonus-Malus” klase ir viens no faktoriem, kuru lielākā daļa apdrošinātāju, tajā skaitā arī “Balta” ņem vērā, nosakot OCTA vai KASKO polises cenu, taču papildu tiek ņemti vērā vēl vismaz 10-15 citi faktori, piemēram, autovadītāja stāžs, vecums, reģions, kurā klients pārvietojas ar transportlīdzekli u.c. “Tas nozīmē, ka klientiem ar vienādu “Bonus-Malus” klasi polises cena var būt atšķirīga, jo ikviens no šiem faktoriem ir vienlīdz nozīmīgs un var kļūt par cēloni polises cenas svārstībām,” sacīja Dzintars.
  Tāpat viņš norādīja, ka “Balta” pērn kā vienu no faktoriem cenas noteikšanā iekļāva informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu uzskaites punktiem, lai apzinīgajiem autovadītājiem nebūtu jāmaksā par tiem, kuri ikdienā aizmirst par disciplīnu uz ceļa. “Atbilstoši “Baltas” datiem autovadītāji, kuriem ir reģistrēti pārkāpumu uzskaites punkti, negadījumos nokļūst biežāk un arī atlīdzības piesaka biežāk,” piebilda Dzintars.
  Aģentūra LETA jau vēstīja, ka piektdien plkst.19 Brīvības bulvāra koku alejā iepretim Ministru kabineta ēkai plānots mītiņš, lai paustu viedokli pret OCTA apdrošināšanas cenu sadārdzināšanu. Mītiņam pieteikti 45 cilvēki.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/A9A6819B-308E-4233-8C76-F80F6AC72B68/

  Latvijas Automoto biedrība aicina autovadītājus izmantot pieejamās iespējas OCTA maksājumu samazināšanai

  Rīga, 25.jūl., LETA. Latvijas Automoto biedrība (LAMB) aicina autovadītājus izmantot pieejamās iespējas Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) maksājumu samazināšanai, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības prezidents Juris Zvirbulis.
  Viņš atzīmēja, ka jau vairākus mēnešus autovadītāji raizējas par OCTA polises cenu izmaiņām, tomēr diskusija gan publiskajā telpā, gan virtuvē ģimenes vai draugu lokā pamatā ir tikai par skaitļiem polises rēķinā. Savukārt nepietiekama uzmanība tiek pievērsta šī apdrošināšanas veida nozīmei, vērtējot no cietušo skatupunkta.
  “Atcerēsimies, ka OCTA pamatā ir autovadītāju interešu aizsardzība – ja nepaveicas uz ceļa un autovadītājs ir izraisījis kādu ceļu satiksmes negadījumu, visbiežāk nav jāsatraucas, ka par saviem personīgajiem līdzekļiem būs jālabo cietušā auto. Remonts var izmaksāt dārgi, var nebūt pa kabatai un radīt gan pašam, gan ģimenes locekļiem neplānotas finanšu problēmas. OCTA to atrisina, un vainīgais autovadītājs var nesatraukties, ka turpmākos gadus būs jāmaksā kādi kredīti, kas ņemti, lai saremontētu cietušā spēkratu,” skaidroja Zvirbulis.
  Pēc viņa teiktā, tajā pašā laikā Rietumeiropas valstīs un pakāpeniski arī Latvijā OCTA loma samīcītu dzelžu taisnošanā, tātad auto remontā, it kā atkāpjas otrajā plānā un arvien lielāku nozīmi iegūst izdevumu kompensēšana par cietušās personas ārstēšanu – slimības pabalsti, kompensācijas par darbaspēju zaudēšanu, fiziskām traumām, invaliditāti un citiem ar veselības stāvokli saistītiem apdrošināšanas gadījumiem. Traģiskas, bet tuviniekiem svarīgas ir kompensācijas, zaudējot apgādnieku, apgādājamo vai laulāto.
  “Šobrīd OCTA likums nosaka, ka apdrošinātājs ceļu satiksmes negadījumā cietušai personai atlīdzina nodarītos materiālos un nemateriālos zaudējumus līdz pieciem miljoniem eiro un mantai nodarītos zaudējumus līdz miljonam eiro. Tomēr konkrētas polises cenu un izmaksājamo summu nosaka katrs apdrošinātājs pats brīvas konkurences apstākļos, bet Finanšu un kapitāla tirgus komisija un Konkurences padome ir tās institūcijas, kurām ir jāseko, lai apdrošinātāji strādātu godīgas konkurences apstākļos atbilstoši likumdošanas [aktu] prasībām. Jāatceras, ka kompensācijas var tikt maksātas cietušajai personai mūža garumā, arī gadu desmitiem pēc tam, kad pati polisi izsniegusī apdrošināšanas kompānija jau sen vairs nestrādā. Atcerēsimies apdrošināšanas kompāniju “Balva”, kura tika likvidēta 2013.gadā. Tās vietā apdrošināšanu sedz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs no Garantijas fonda, kurā savu daļu iemaksā katrs apdrošinātājs. Aizvadītajā gadā par likvidēto “Balvu” izmaksātās summas jau tuvojās miljonam, un tiks turpinātas izmaksāt gan šogad, gan turpmākos gadus, kamēr vien aktuāls būs kāds “Balva” apdrošināšanas gadījums,” klāstīja Zvirbulis.
  Vienlaikus viņš aicināja izmantot visas iespējas, kā atvieglot OCTA maksājumus. “Pirmkārt, izvēlēsimies lētāko, jo bez kādām papildu funkcijām nav jēga meklēt starp dārgākajiem piedāvājumiem. Otrkārt, varētu izmantot iespēju nopirkt polisi uz gadu, bet maksāt reizi mēnesī. Gada polises ir lētākas, nekā pērkot uz īsāku laiku un tad atkal uz tādu pašu laiku. Par iespēju pakāpeniski norēķināties vajadzētu sazināties ar konkrētiem apdrošinātājiem. (..) Zināt par iespējām, kā atvieglot dažāda veida maksājumus, netērēt naudu uzreiz, bet pa daļām, maksāt elektroniski, nevis stāvēt garās rindās, izmantot elektroniskos sakarus informācijas iegūšanai, nevis, piemēram, gaidīt kādā klientu apkalpošanas filiālē, ir mūsu interesēs,” uzsvēra biedrības vadītājs.
  LAMB ir sabiedriskā organizācija, kurai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9734AD80-0F64-4442-B23A-1D3A89F7C0B7/

  Juris Zvirbulis, Autokluba LAMB prezidents, Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis

  Kā mainās OCTA

  Jau vairākus mēnešus autovadītāji raizējas par OCTA polises cenu izmaiņām, tomēr diskusija gan publiskajā telpā, gan virtuvē ģimenes vai draugu lokā pamatā ir tikai par cipariem polises rēķinā. Nepietiekama uzmanība tiek pievērsta šī apdrošināšanas veida nozīmei, vērtējot no cietušo skatupunkta.
  Atcerēsimies, ka OCTA pamatā ir autovadītāju interešu aizsardzība – ja nepaveicas uz ceļa, un autovadītājs ir izraisījis kādu ceļu satiksmes negadījumu, visbiežāk nav jāsatraucas, ka par saviem personiskajiem līdzekļiem būs jālabo cietušā auto. Remonts var izmaksāt dārgi, var nebūt pa kabatai un radīt gan pašam, gan ģimenes locekļiem neplānotas finanšu problēmas. OCTA to atrisina, un vainīgais autovadītājs var nesatraukties, ka turpmākos gadus būs jāmaksā kādi kredīti, kas ņemti, lai saremontētu cietušā spēkratu.
  Tajā pašā laikā Rietumeiropas valstīs un pakāpeniski arī Latvijā OCTA loma samīcītu dzelžu taisnošanā, tātad auto remontā it kā atkāpjas otrajā plānā, un arvien lielāku nozīmi iegūst izdevumu kompensēšana par cietušās personas ārstēšanu, slimības pabalsti, kompensācijas par darbaspēju zaudēšanu, fiziskām traumām, invaliditāti un citiem ar veselības stāvokli saistītiem apdrošināšanas gadījumiem. Traģiskas, bet tuviniekiem svarīgas ir kompensācijas, zaudējot apgādnieku, apgādājamo vai laulāto.
  Šobrīd OCTA likums nosaka, ka apdrošinātājs ceļu satiksmes negadījumā cietušai personai atlīdzina nodarītos materiālos un nemateriālos zaudējumus līdz 5 miljoniem eiro un mantai nodarītos zaudējumus līdz 1 miljonam eiro. Tomēr konkrētas polises cenu un izmaksājamo summu nosaka katrs apdrošinātājs pats brīvas konkurences apstākļos, bet Finanšu un kapitāla tirgus komisija un Konkurences padome ir tās institūcijas, kurām ir jāseko, lai apdrošinātāji strādātu godīgas konkurences apstākļos atbilstoši likumdošanas prasībām. Jāatceras, ka kompensācijas var tikt maksātas cietušajai personai mūža garumā, arī gadu desmitiem pēc tam, kad pati polisi izsniegusī apdrošināšanas kompānija jau sen vairs nestrādā. Atcerēsimies apdrošināšanas kompāniju “Balva”, kura tika likvidēta 2013. gadā. Tās vietā apdrošināšanu sedz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs no Garantijas fonda, kurā savu daļu iemaksā katrs apdrošinātājs. Aizvadītajā gadā par likvidēto “Balvu” izmaksātās summas jau tuvojās miljonam, un tiks turpinātas izmaksāt gan šogad, gan turpmākos gadus, kamēr vien aktuāls būs kāds “Balva” apdrošināšanas gadījums.
  Jau šodien saskatām iespēju palielināt OCTA lomu satiksmes drošības stiprināšanā, jo autovadītājiem, kuriem nav soda punktu, polise varētu būs lētāka. Tas atbalstītu drošu braukšanu un stimulētu ievērot satiksmes noteikumus.
  Aicinām izmantot visas iespējas, kā atvieglot sev maksājumus. Pirmkārt, jau izvēlēsimies lētāko, jo bez kādām papildus funkcijām nav jēga meklēt starp dārgākajiem piedāvājumiem. Otrkārt, varētu izmantot iespēju nopirkt polisi uz gadu, bet maksāt reizi mēnesī. Gada polises ir lētākas nekā pērkot uz īsāku laiku un tad atkal uz tādu pašu laiku. Par iespēju pakāpeniski norēķināties vajadzētu sazināties ar konkrētiem apdrošinātājiem.
  Būsim gudri un izmantosim tās iespējas, kuras jau šobrīd ir mūsu rīcībā, lai neizveidotos situācija kā daudziem autovadītājiem, kuri nesen karstā vasaras dienā garu garās rindās gaidīja, lai iebrauktu Jūrmalā. Jau sen ir iespēja iegādāties caurlaidi nosūtot vienkāršu sms, tomēr acīmredzami maz braucēju to bija izmantojuši, un rezultātā gaidīja gan tie, kam jāpērk iebraukšanas atļauja, gan tie, kas to jau nopirkuši, jo vienkārši netika garām. Zināt par iespējām, kā atvieglot dažāda veida maksājumus, netērēt naudu uzreiz, bet pa daļām, maksāt elektroniski, nevis stāvēt garās rindās, izmantot elektroniskos sakarus informācijas iegūšanai, nevis, piemēram, gaidīt kādā klientu apkalpošanas filiālē ir mūsu interesēs.
  Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/6CD56148-EE9D-46BA-8D1A-AEB1EF41295B/