VIDEO: 5.1.2019 Francijā turpinās “dzelteno vestu” protesti. Makronam ieteic nenostādīt sevi pāri likumam un Francijas tautas gribai

  0
  272

  VIDEO: https://infosdanyfr.wordpress.com/2019/01/05/direct-paris-les-gilets-jaunes-investissent-lavenue-des-champs-acte-8-5-janvier/ un http://sondageselections.over-blog.com/2019/01/gilets-jaunes-acte-8-du-samedi-5-janvier-2019-avant-et-apres.html

  Francijā turpinās “dzelteno vestu” protesti

  Parīze, 5.janv., LETA–AFP/DPA. Francijas pilsētu ielās sestdien atkal izgājuši “dzelteno vestu” kustības protestētāji, vienlaikus valdības pārstāvis sakariem ar presi uzstājīgos aktīvistus raksturojis kā bezkompromisa cilvēkus, kas vienīgi grib panākt valdības krišanu.
  Vairāki simti protestētāju sākotnēji pulcējās Parīzes centrā Elizejas laukos un tad devās pilsētas vecā biržas nama virzienā.
  Demonstrācijas notika arī vairākās citās Francijas pilsētās.
  Sabiedriskā raidorganizācija “FranceInfo” vēsta, ka pilsētās visā valstī demonstrācijās pulcējušies no dažiem desmitiem līdz 1200 cilvēkiem.
  Priekšpusdienā Parīzes protestētāji devās Nacionālās sapulces nama virzienā. Televīzijas pārraidītajos kadros bija redzams, ka policija īsas konfrontācijas gaitā raida asaru gāzes šāviņus.
  Ziņu aģentūra AFP vēsta, ka protestētāji apmētājuši policistus ar dažādiem priekšmetiem, un likumsargi tad likuši lietā asaru gāzi.
  Kā vēsta “FranceInfo”, policija pret protestētājiem izmantojusi asaru gāzi arī Bovē un Monpeljē.
  Valdības pārstāvis sakariem ar presi, Nacionālās sapulces deputāts Benžamēns Grivo, kurš tiek uzskatīts par prezidenta Emanuela Makrona vienu no tuvākajiem sabiedrotajiem, piektdien nosodīja tos, kas joprojām protestē, šos aktīvistus raksturojot kā “aģitatorus, kas grib dumpi un būtībā valdības gāšanu”.
  Šī ir jau astotā sestdiena pēc kārtas, kad Francijā notiek “dzelteno vestu” protesti. Kopš protestu aizsākšanās novembra vidū to dalībnieku skaits pakāpeniski gājis mazumā, tomēr kustības līdera Ērika Druē aizturēšana trešdien no jauna sadusmojusi kustības atbalstītājus.
  Parīzes policija Druē aizturēja uz desmit stundām.
  Lai gan radies iespaids, ka protestu kustība sākusi izsīkt, ceturtdien publiskotie aptaujas rezultāti liecina, ka 55% francūžu vēlas, lai “dzeltenās vestes” turpina savas akcijas.
  “Dzelteno vestu” kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.
  Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.
  Kopš tā brīža protestu kustība ir sašķēlusies mērenajos, kas vēlas iesaistīties dialogā ar valdību, un radikāļos, kuri grib turpināt protestus. Demonstrāciju dalībnieku skaits ir samazinājies, tomēr tās turpinās.
  Protesti ir Makrona 20 mēnešu prezidentūras lielākā politiskā krīze.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/C8165B70-E203-4080-B38E-555120BCF432/

  “Dzeltenās vestes” paziņoja par kārtējo protestu dienu

  Makronam ieteica atcerēties “oranžo revolūciju” Ukrainā un nenostādīt sevi pāri likumam un Francijas tautas gribai.
  Protestu kustības “Dzeltenās vestes” pārstāvji publicējuši sociālajā tīklā Facebook atklātu vēstuli Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, atbildot uz viņa Jaungada uzrunu, tajā viņi pieprasīja sarīkot “pārrunas” Elizejas pilī un aicināja sarīkot kārtējo protestu akciju sestdien, 5.1.2018, vēsta RIA Novosti.
  Vēstuli sociālajā tīklā publicēja grupa “La France en colère” (“Francija dusmās”) ar piezīmi, ka tā tiks nolasīta sestdien Parīzes Rātsnamā (Hotel de Ville), plkst. 14:00 pēc vietējā laika kārtējās “dzelteno vestu” pulcēšanās laikā (plkst. 15:00 pēc Latvijas laika).
  “Dusmas pārvērsies naidā, ja jūs – Jūs un Jūsu biedri – turpināsiet no sava pjedestāla augstuma raudzīties uz cilvēkiem kā uz salašņām, uzskatīt viņus par bezzobainām niecīgām būtnēm,” – teikts atbildes vēstulē uz Makrona vārdiem par to, ka dusmas, “lai cik lielas tās nebūtu”, nozīmē to, ka varasiestādes “nav atkāpušās”.
  Vēstules autori paziņoja, ka varētu sākt apspriešanu par “vadības atgriešanu Francijas tautai”, tikai ja prezidents norīkos cienījamu cilvēku, “attiecībā pret kuru netiek veikta nekāda izmeklēšana” un kurš nav korumpētās sistēmas daļa.
  Demonstrantu pārstāvji uzsvēra, ka uzskata “nacionālo konsultāciju” rīkošanu, ko piedāvāja prezidents, par “politisko viltību” ar mērķi novirzīties no galvenās protestētāju prasības apspriešanas – pilsoņu iniciatīvas referenduma procedūras ieviešanas, kura ļaus tautai atcelt netaisnīgus likumus.
  “Prezident Makron, izdzirdiet Francijas tautu tagad un, iespējams, pēc tam mēs kopā ar Jums uzbūvēsim Francijas nākotni. Atcerieties “oranžo revolūciju” Ukrainā. Nenostādiet sevi pāri likumam vai Francijas tautas gribai,” – piebilda “vestes”.
  …Info avots: https://sputniknewslv.com/world/20190104/10522276/Dzeltenas-vestes-pazinoja-par-kartejo-protestu-dienu.html

  FOTO un info avots: http://5minutes.rtl.lu/grande-region/france/1288256.html