VIDEO: Krievijā aizturēta “Nastja Ribka”

0
375

VIDEO:
https://www.gazeta.ru/social/2019/01/18/12133777.shtml

Maskava, 19.janv., LETA—BBC. Baltkrievijas modele Anastasija Vašukeviča, kas plašāk pazīstama ar iesauku “Nastja Ribka”, pēc deportēšanas no Taizemes aizturēta Maskavas Šeremetjevas lidostā.
Vašukevičas advokāts Dmitrijs Zacarinskis instagramā piektdien izplatījis videoierakstu, kurā esot redzams viņa klientes aizturēšanas moments.
Ierakstā redzams, kā četri vīrieši sievieti, kas līdzīga Vašukevičai, ar varu iesēdina ratiņkrēslā un pēc tam viņu aizved.
Šo ierakstu tviterī tālāk izplatījis Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.
Zacarisnkis pavēstījis, ka Vašukeviča plānojusi Šeremetjevas lidostā pārsēsties reisā uz Minsku, taču tikusi aizturēta lidostas tranzīta zonā un nogādāta vienā no Maskavas policijas iecirkņiem.
Advokāts notikušo nosaucis par “starptautisku skandālu”.
Tikmēr krievu mediju izplatītajā Krievijas Iekšlietu ministrijas paziņojumā teikts, ka Vašukeviča un trīs pārējās personas, kas kopā ar viņu aizturētas Šeremetjevas lidostā, apsūdzētas par “iesaistīšanu prostitūcijā un par tās praktizēšanu”, par ko Krievijā draud sešu gadu cietumsods.
Starp aizturētajiem ir Aleksandrs Kirilovs, arī Baltkrievijas pilsonis, kurš vienlaikus ar Vašukeviču deviņus mēnešus atradās pirmstiesas apcietinājumā Taizemē.
Taizemē viņiem par uzmākšanos un nelegālu “seksa kursu” organizēšanu tika piespriests 18 mēnešu ilgs nosacīts cietumsods.
Ņemot vērā jau pirmstiesas apcietinājumā aizvadīto laiku, ceturtdien Taizeme viņus izraidīja.
Vašikeviča apgalvo, ka viņai esot pierādījumi, kas apliecina Krievijas iejaukšanos ASV 2016.gada vēlēšanās.
Šos pierādījumus viņa ieguvusi, pateicoties sakariem ar tā dēvēto krievu oligarhu Oļegu Derispaku.
Atrodoties Taizemes cietumā Vaškeviča un Kirilovs nesekmīga lūdza palīdzību ASV vēstniecībai, baidoties no izdošanas Krievijai.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/13413A7A-CCA4-4DFE-B26A-2557E626A054/ un https://www.gazeta.ru/social/2019/01/18/12133777.shtml

FOTO un info avots, VIDEO: