VIDEO: Krievijas raķetei “Sojuz” ar SKS apkalpi pēc starta no Baikonuras atslēdzas dzinēji. Raķete “Sojuz” esot avarējusi nenostrādājušas piopatronas dēļ

  0
  318

  Krievijas raķetei “Sojuz” ar SKS apkalpi pēc starta no Baikonuras atslēdzas dzinēji

  Maskava, 11.okt., LETA–INTERFAX. Krievijas raķetei “Sojuz”, kas ceturtdien ar diviem astronautiem startējusi no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS), atslēgušies otrās pakāpes dzinēji.
  Pēc avārijas kapsula ar astronautiem atdalījusies no raķetes un veiksmīgi piezemējusies Kazahstānas stepē 25 kilometru attālumā no Žezkazganas pilsētas.
  Ar “Sojuz” uz SKS startēja amerikāņu astronauts Niks Heigs un krievu kosmonauts Aleksejs Ovčiņins. Bija plānots, ka viņi SKS pavadīs 187 dienas.
  Avārija notikusi lidojuma 119.sekundē, kad no otrās pakāpes centrālā bloka atdalījās pirmās pakāpes sānu bloki. Iedarbojusies avārijas bāka, pēc kā atslēgušies otrās pakāpes dzinēji, atvienojies kosmosa kuģis ar astronautiem un izlaidis izpletni.
  Glābēji izcēluši Heigu un Ovčiņinu no kapsulas, viņu stāvoklis tiek vērtēts kā apmierinošs. Viņi ar helikopteru tiek nogādāti Žezkazganas pilsētā medicīniskajai apskatei.
  Kā aģentūrai “Interfax” pavēstīja avots kosmosa nozarē, avāriju varēja izraisīt slikts stiprinājums, kura dēļ otrās pakāpes bloku atdalīšanās brīdī vien no tiem varētu būt aizķēris centrālo bloku.
  Šobrīd SKS apkalpē ir Vācijas astronauts Aleksandrs Gersts, ASV astronaute Serēna Aunjona-Čenslere un Krievijas kosmonauts Sergejs Prokopjevs.
  Krievijas kosmosa aģentūra ‘”Roskosmos” izveidojusi komisiju notikušā izmeklēšanai.
  Tā bija pirmā pilotējamo “Sojuz” avārija kopš 1975.gada.
  Kā paziņojis Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs, līdz situācijas noskaidrošanai Krievija aptur pilotējamos kosmosa kuģu lidojumus.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/74389C9B-AF62-430E-9200-968B854561E4/ un
  VIDEO: https://apollo.tvnet.lv/6426789/krievijas-raketei-sojuz-ar-sks-apkalpi-pec-starta-no-baikonuras-atsledzas-dzineji

  Avots: Raķete “Sojuz” avarējusi nenostrādājušas piopatronas dēļ

  Maskava, 12.okt., LETA–INTERFAX. Raķetes “Sojuz” avāriju pēc pacelšanās no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā izraisīja raķetes pirmās pakāpes piropatronas nenostrādāšana, piektdien pavēstīja par katastrofas izmeklēšanu informēts avots.
  “Valsts komisija konstatējusi, ka piropatronas nenostrādāšanas dēļ neatvērās pirmās pakāpes sānu bloka augšējās daļas vārstulis, kā rezultātā spiediena gāzes neizplūda no bloka un nenovirzīja bloku no raķetes otrās pakāpes,” sacīja avots. Tā rezultātā pirmās pakāpes bloks saskāries ar centrālo bloku un nodarījis tam bojājumus.
  Krievijas raķete “Sojuz”, kas ceturtdien ar diviem astronautiem startēja uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS), piedzīvoja avāriju lidojuma otrajā minūtē, kad atslēdzās raķetes otrās pakāpes dzinēji.
  Pēc avārijas kapsula ar astronautiem atdalījās no raķetes un veiksmīgi piezemējās Kazahstānas stepē 25 kilometru attālumā no Žezkazganas pilsētas.
  Ar “Sojuz” uz SKS startēja amerikāņu astronauts Niks Heigs un krievu kosmonauts Aleksejs Ovčiņins. Bija plānots, ka viņi SKS pavadīs 187 dienas.
  Piektdien Heigs un Ovčiņins nogādāti Maskavā un viņu veselības stāvoklis tiek vērtēts kā apmierinošs.
  Krievijas kosmosa aģentūras “Roskosmos” vadītājs Dmitrijs Rogozins piektdien paziņoja, ka jauns Heiga un Ovčiņina lidojums uz SKS ieplānots nākamā gada pavasarī.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/A422FC5F-4E06-4B73-B5F9-381D895A8D91/

  FOTO avots: https://lenta.ru/brief/2018/10/12/soyuz/