VIDEO: Venecuēlā ieradusies lidmašīna ar humanitāro palīdzību no Krievijas. Būt vai nebūt karam – Venecuēlas karaspēki izvietoti uz robežas ar Kolumbiju

  0
  72

  VIDEO:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=831268520555118&id=326683984410
  VIDEO: Venecuēlā ieradusies lidmašīna ar humanitāro palīdzību no Krievijas

  VIDEO:

  Krievija nogādās Karakasā 300 tonnas humanitārās palīdzības, paziņoja iepriekš Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro.
  Zāles un medicīnas iekārtas oficiāli piegādātas no Krievijas Venecuēlā Pasaules veselības organizācijas programmas ietvaros. Lidmašīna ar humanitāro kravu nosēdās lidostā pie Karakasas. Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro nedēļas sākumā paziņoja, ka Krievija nosūtīs Bolivāra republikai 300 tonnu humanitārās kravas.
  Pagājušajā nedēļā Karakasā tika nogādāti konteineri ar medikamentiem no Ķīnas un Kubas. Iepriekš Venecuēlas prezidents aizliedza ielaist valstī humanitāro palīdzību no ASV, nosaucot to par “saindētu dāvanu”. Opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš pasludināja sevi par valsts vadītāju, atbalstīja humanitārās palīdzības piekļuvi, pret kuru iestājās Maduro valdība.
  Janvārī Venecuēlā pret valdību vērstās akcijas pārvētās masveida nekārtībās, radās valsts apvērsuma draudi. ASV un vairākas citas valstis paziņoja, ka atzīst Gvaido par Venecuēlas vadītāju. Krievija, Ķīna un dažas citas valstis atbalstīja Maduro kā leģitīmu Venecuēlas prezidentu.
  …Info avots: https://sputniknewslv.com/video/20190223/11028908/venecuela-ieradusies-lidmasina-humanitara-palidziba-krievija.html
  VIDEO: https://youtu.be/IFNdrUcuP1o
  VIDEO: https://www.facebook.com/RTnews/videos/461751464361934/?fref=gs&dti=1704948253129596&hc_location=group
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=831268520555118&id=326683984410

  Būt vai nebūt karam – Venecuēlas karaspēki izvietoti uz robežas ar Kolumbiju

  Venecuēlas karavīri ir kaujas gatavības stāvoklī ar mērķi novērst provokācijas no kaimiņu Kolumbijas puses, kura atklāti atbalstījusi valsts apvērsuma mēģinājumu valstī.
  Venecuēlas armija saņēmusi pavēli no sava galvenā komandiera Remihjo Sebaljosas izvietot karaspēkus uz robežas ar Kolumbiju, lai aizsargātu tautas mieru un drošību, slēdzot valsts robežu, vēsta Sputnik Igaunija.
  Saskaņā ar Kolumbijas komandas centra paziņojumu, pavēle tika saņemta Venecuēlas virspavēlnieka Nikolasa Maduro instrukciju izpildīšanai. “Šeit neviens nepadodas, šeit neviens nenogurst, padoties – tā ir nodevība,” paziņoja republikas Bruņotajos spēkos.
  Venecuēlas vadība sagaida provokācijas uz robežas ar Kolumbiju sakarā ar tur ieradušos Amerikas humanitārās palīdzības konvoju. Maduro valdība jau paziņojusi, ka negrasās to ielaist valsts teritorijā, ko cītīgi cenšas panākt opozicionāri ar Huanu Gvaido to vadībā.

  Viltus palīdzība

  Pēc Venecuēlas varasiestāžu domām, Amerikas palīdzība pārvērtusies “viltus šovā” uz tā fona, ka ASV bloķējušas Venecuēlas valsts naftas kompānijas PDVSA aktīvus un aizliegušas darījumu veikšanu ar to, atņemot Venecuēlai vairāk nekā desmit miljardus dolāru. Turklāt Anglijas banka atteikusies atgriezt Venecuēlai tās zelta rezerves, kuras glabājas Lielbritānijā.
  Patlaban jau ir slēgta sauszemes robeža ar Brazīliju un jūras robeža ar Mazajām Antiļu salām. Savukārt ASV turpina iejaukties Venecuēlas iekšējās lietās, “nosodot” tās karavīru darbības pie robežas ar Brazīliju.
  “Rupja cilvēktiesību pārkāpšana no Maduro un to, kas seko viņa pavēlēm, puses nepaliks nesodīta. Savienotās Valstis uzstājīgi aicina Venecuēlas karavīrus izpildīt savus konstitucionālos pienākumus Venecuēlas pilsoņu aizsardzībai. Venecuēlas karavīriem jāļauj humanitārajai palīdzībai mierīgi iebraukt valstī,” paziņoja Baltajā namā.

  Ar Venecuēlu vien Vašingtonai ir par maz

  Kā jau iepriekš ziņots, 2019. gada 23. janvārī Venecuēlas parlamenta spīkers Huans Gvaido pasludināja sevi par pagaidu valsts prezidentu. Viņu atzina ASV un vairākas citas valstis, kategoriskā formā pieprasot no esošā likumīgā Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro nepiemērot spēku pret opozīciju.
  Savukārt Maduro nosauca Gvaido par ASV marioneti un veica virkni pasākumu likumīgas varas nostiprināšanai valstī. Krievija, Ķīna un dažas citas valstis atbalstīja Nikolasu Maduro kā leģitīmu Venecuēlas prezidentu.
  Negūstot gandarījumu no valsts apvērsuma mēģinājuma atbalsta Venecuēlā, ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo publiski pauda cerību, ka ne tikai Venecuēlas, bet arī Nikaragvas un Kubas iedzīvotāji apzināsies politisko pārmaiņu nepieciešamību savās valstīs un “pieliks spēkus labākas politiskas situācijas sasniegšanai”. Savienotās Valstis, pēc viņa sacītā, ir gatavas atbalstīt šīs pārmaiņas gadījumā, ja šo valstu tautas vēlēsies dzīvot savādāk.

  …Info avots: https://sputniknewslv.com/world/20190224/11030936/venecuela-kolumbija-karaspeki-armija-robeza.html

  Pieaug starptautiskais spiediens pret Venecuēlas prezidentu Maduro

  Kukuta (Kolumbija), 24.febr., LETA–BBC/AP. Starptautiskais spiediens pret Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro svētdien pieaudzis, reaģējot uz asiņainajām sadursmēm, kas izraisījušās saistībā ar mēģinājumiem nogādāt pāri Venecuēlas robežai humāno palīdzību un kopš piektdienas prasījušas jau četru cilvēku dzīvību.
  Opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš janvārī sevi pasludināja par prezidenta pienākumu izpildītāju, aicinājis starptautisko sabiedrību apsvērt “visus iespējamos pasākumus”, lai atbrīvotu Venecuēlu.
  Eiropas Savienība nosodījusi Maduro valdību par vardarbību un par bruņotu režīma atbalstītāju izmantošanu palīdzības piegādes bloķēšanai, bet ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņojis, ka “Maduro dienas ir skaitītas”.
  ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs atzinis, ka ir satriekts un apbēdināts par civiliedzīvotāju nāvi.
  Tikmēr ASV prezidents Donalds Tramps izteicies, ka Vašingtona “neizslēdz bruņotu rīcību”.
  Gvaido sestdien paziņoja, ka piedalīsies pirmdien Bogotā paredzētajā Limas grupas apspriedē. Kolumbijas prezidents Ivans Duke izteicies, ka Venecuēlas “likumīgā valdība oficiāli pievienojas” Limas grupai, kas izveidota galvenokārt no Latīņamerikas valstīm Venecuēlas krīzes mierīgai atrisināšanai, bet Gvaido norādījis, ka šīs apspriedes laikā grib tikties ar ASV viceprezidentu Maiku Pensu, kas tajā pārstāvēs Vašingtonu.
  Kolumbijas varasiestādes svētdien paziņojušas, ka no Venecuēlas armijas dezertējuši vairāk nekā simts karavīru, kas pametuši posteņus pie Kolumbijas robežas un pārgājuši uz kaimiņvalsti. Gvaido Kolumbijas prezidenta pavadībā apmeklējis tiltu pie abu valstu robežas, kur sveicis dezertējušos karavīrus un solījis garantēt viņiem amnestiju. “Esiet sveicināti pareizajā vēstures pusē,” viņš paziņojis.
  Gvaido iepriekš aicināja armiju neatbalstīt Maduro un nākt viņam talkā piegādāt venecuēliešiem tik vajadzīgo palīdzību – pārtiku un medikamentus, savukārt Maduro paziņoja, ka plāni par palīdzības kravu piegādāšanu ir iegansts ASV invāzijai, un deva rīkojumu armijai noslēgt Venecuēlas robežu.
  Venecuēlas armija laidusi darbā asaru gāzi pret savas valsts pilsoņiem, kas centušies pāri slēgtajai robežai nokļūt Kolumbijā cerībā uz darbu, bet pie Venecuēlas un Brazīlijas robežas atsākušās sadursmes starp protestētājiem un Venecuēlas Nacionālo gvardi. Desmitiem venecuēliešu no Brazīlijas puses apmētājuši ar akmeņiem savas valsts karavīrus, kuri atbildējuši, laižot darbā asaru gāzi un šaujot ar skrotīm.
  Brazīlijas amatpersonas pastāstījušas, ka desmitiem cilvēku ievainoti sestdienas sadursmēs, kad Venecuēlas spēki bloķēja humānās palīdzības sūtījumu pie abu valstu robežas. Brazīlijas Roraimas štatā medicīniskā palīdzība sniegta 22 venecuēliešiem, kuriem ir šautas ložu vai skrošu brūces, un 18 no viņiem vajadzīga medicīniskā palīdzība. Vēl desmitiem venecuēliešu guvuši cita veida ievainojumus. Štata galvaspilsētas Boavištas veselības aprūpes sistēma ir pārslogota, un varasiestādes pirmdien gatavojas izsludināt veselības nozarē ārkārtējo stāvokli, kas ļautu ātrāk iepirkt medikamentus un noīrēt privāto slimnīcu telpas.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/E891FFAE-12A8-4141-9A2E-2C6EC59A56B6/