Ziņas par korupcijas gadījumiem, amatpersonu nelikumīgu rīcību nevar būt valsts noslēpums, tā noteikts likuma “Par valsts noslēpumu” 5.panta 4.punktā

0
368

Saeimas komisija slēgtā sēdē lems par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai

Rīga, 24.janv., LETA. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien slēgtā sēdē lems par kāda deputāta izdošanu kriminālvajāšanai, aģentūru LETA informēja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).
Kursīte-Pakule neminēja, kas ir minētais deputāts, norādot, ka plašsaziņas līdzekļos par šo deputātu runāts jau pietiekami daudz, tādēļ viņa vārdu neesot nepieciešams nosaukt.
Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai izdot deputātu Juri Jurašu (JKP).
Jurašs kritiski vērtē pret viņu uzsākot kriminālprocesu. “Kriminālprocesa sākšana un pamatoti izbeigtas lietas atjaunošana jāskata kontekstā ar ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera publiskajiem izteikumiem, kas iezīmē viņa pārliecību, ka esmu uzdevis KNAB operatīvajiem darbiniekiem neoficiāli vākt informāciju par viņu un viņa ģimeni, un varētu būt vainojams viņa suņa sazāļošanā, iekļūšanā viņa miteklī, kā arī esmu viņam liedzis turpmāku iespēju atpūsties medībās kopā ar Gunti Ulmani, Aigaru Kalvīti, Juri Savicki, Gunti Rāvi un citiem ietekmīgiem vīriem,” uzsvēris Jurašs.
Vairākas partijas vēl nekomentē savu gaidāmo šajā jautājumā. Reizē vairāki politiskie spēki apliecinājuši gatavību atbalstīt Juraša izdošanu kriminālvajāšanai.
Krimināllikums par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kura bijusi brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
Komisijas sēde sāksies plkst.8.15 komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 16.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/EE52D7B0-21D3-4CE9-9E40-5CC580356663/

Juta Strīķe

Manu uzticamo draugu, cīņu biedru, Latvijas patriotu un nepagurstošu cīnītāju – Juri Jurašu par viņa godīgumu un taisnīgumu, par neklanīšanos nevienam grupējumam, nelieši un likumības piesmējēji prasīs Saeimai izdot kriminālvajāšanai. Izdot par to, ka viņš izstāstīja cilvēkiem, ka Kučinskim pietuvinātas personas (tādi Grudulis, Stucka, kā arī Elksniņš) piedāvā kukuli 1 miljona eiro apmērā.
Ne katrs ir tik drosmīgs – kā Juris Jurašs.
Viņa rīcība ir katra Latvijas godprātīga pilsoņa pienākums un par šo varoņdarbu viņam pienāktos apbalvojums. Ziņas par korupciju – vispār nevar būt valsts noslēpums (tā teikts likumā Par valsts noslēpumu: https://likumi.lv/doc.php?id=41058 ).
Vēršanās pret Juri Jurašu patiesie mērķi – ir aizvākt viņu no Saeimas, lai Lemberga pakalpiņiem nenāktos atbildēt uz netīkamiem Jura Juraša vadītās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas jautājumiem, kā arī mēģināt izgāzt Kariņa valdības izveidošanu.
Saeimas deputāti, Jūs to visu zināt!!
Es domāju, ka vairākums, līdzīgi kā es, kuri 91.gada janvārī stāvēja uz barikādēm, nedomāja, ka izcīnot brīvu valsti, kāds pārvērtīs to par bandītu paradīzi ar atbilstoša līmeņa paražu tiesībām.
Pirms balsot par Juri, atbildiet katrs pats sev uz jautājumu, vai Jums ir pārliecība, ka Kalnmeiers nerīkojas savās personīgajās un viņa amatā ielicēju interesēs?
Ja tie, kuri šādā veidā izmanto valsts dotās pilnvaras, netiks saukti pie atbildības, tad šāda prettiesiska prakse tikai vairosies. Es darīšu visu iespējamo, lai tāda Kalnmeiera, kā es uzskatu, noziedzīgā darbība, ļaunprātīgi izmantojot sava amata ekskluzīvās pilnvaras, tiktu atbilstoši krimināltiesiski izvērtēta. Tas pats attiecas uz tiem, kuri domā, ka priekšnieks lika un tad par to man nekas nebūs. Būs! Tāpēc ka likumā, izmeklētāj/prokuror, ir rakstīts, ka Tu esi neatkarīgs. Likums neparedz atbrīvot no kriminālatbildības gļēvuļus.
Mūsu partija, un es personīgi, pie katras iespējas informēsim sabiedrību un mūsu draugus un sabiedrotos, kāda prettiesiskuma akacī mēs esam ieslīguši, pateicoties ZZS un Saskaņas pagrīdes savienībai.
Juris Jurašs līdzinās tiem drosminiekiem, kuri cīnījās pret Padomju Savienības ļaunuma impēriju. Tam vajag drosmi. Un es pateicos liktenim, ka viņš man sūtīja tādu domubiedru, un patiesi priecājos, ka mēs neesam vieni.

…Info avots: https://www.facebook.com/jutastrike/photos/a.1540212382658703/2251186078227993/?type=3&theater

Likuma “Par valsts noslēpumu” 5.pants. Ziņas, kuras nevar būt valsts noslēpums
Aizliegts piešķirt valsts noslēpuma statusu un ierobežot pieejamību informācijai:
1) par stihiskām nelaimēm, dabas vai citām katastrofām un to sekām;
2) par vides, veselības aizsardzības, izglītības un kultūras stāvokli, kā arī demogrāfisko situāciju;
3) par cilvēktiesību pārkāpumiem;
4) par noziedzības līmeni un tās statistiku, korupcijas gadījumiem, amatpersonu nelikumīgu rīcību;
5) par ekonomisko stāvokli valstī, budžeta izpildi, iedzīvotāju dzīves līmeni, kā arī par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonām un darbiniekiem noteiktajām algas likmēm, privilēģijām, atvieglojumiem un garantijām;
6) par valsts vadītāju veselības stāvokli.
…Info avots: https://likumi.lv/doc.php?id=41058