Muceniekos uzsācis darboties jaunais aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs. Centra “Mucenieki” pielāgošanai lielāka patvēruma meklētāju skaita izmitināšanai iedala 300 000 eiro

  1
  687

  Muceniekos sācis darboties jaunais aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs

  Rīga, 5.sept., LETA. Mucenieku ciematā sācis darboties jaunais Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs, aģentūra LETA noskaidroja Valsts robežsardzē.
  Mucenieku ciematā jau gadiem atrodas arī patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, kurš šogad par 1,8 miljoniem eiro tika atjaunots. Šajā centrā ar atsevišķu ieeju izbūvēts arī multifunkcionāls centrs vietējiem iedzīvotājiem. Šo centru pārvalda Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un tajā dzīvo personas, kuras lūgušas patvērumu Latvijā.
  Tāpat šovasar turpat, Muceniekos, atklāts Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs. Tajā apsardzes uzraudzībā izmitināti ārzemnieki, kuri saskaņā ar Imigrācijas likumu ir aizturēti par nelikumīgu uzturēšanos valstī.
  Jaunā objekta publiska atklāšana nav notikusi, jo tas ir paredzēts konkrēto specifisko funkciju nodrošināšanai, bet ne publiskai apskatei.
  Minētais centrs ar pilnu jaudu darbosies ikreiz, kad būs Imigrācijas likuma kārtībā aizturētie ārzemnieki, kas jāievieto aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā. Piemēram, augusta vidū centrā tika ievietoti vairāki desmiti aizturēto ārzemnieku. Kopumā centrā paredzētas vietas 84 aizturētiem ārzemniekiem.
  Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs “Mucenieki” nodrošina divu funkciju izpildi – Rīgas pārvaldes struktūrvienību operatīvo vadību un aizturēto ārzemnieku uzraudzību. Kopā centrā ir 24 štata vietas.
  Jau ziņots, ka pagājušā gadā Nodrošinājuma valsts aģentūra sarunu procedūrā noteica, ka aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra divu korpusu un katlumājas pārbūvi par 1 840 000 eiro veiks uzņēmums “Skonto būve”.
  …Info avots^
  http://www.leta.lv/news/latvia/F3D98033-2C8F-4C29-B874-86F93AC4D2C9/

  Centra “Mucenieki” pielāgošanai lielāka patvēruma meklētāju skaita izmitināšanai iedala 300 000 eiro

  Rīga, 5.sept., LETA. Valdība šodien atļāva Iekšlietu ministrijai šogad pārdalīt finansējumu aptuveni 300 000 eiro apmērā, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” telpu pielāgošanu lielāka patvēruma meklētāju skaita izmitināšanai.
  Finansējums pārdalīts no Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes budžetiem.
  325 156 eiro nepieciešami Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieku” telpu pielāgošanai lielāka patvēruma meklētāju skaita izmitināšanai, kā arī šī centra ēku un katlu mājas pārbūvei.
  Finansējums arī pārdalīts, lai nodrošinātu Valsts robežsardzes ēkas Rūdolfa ielā fiziskās apsardzes nodrošināšanai.
  Jau ziņots, ka ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmusies divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm. Kā ir atzinuši cilvēki, kas strādā ar bēgļu uzņemšanu un integrāciju, lielākā daļa šo personu jau ir pametušas Latviju.
  Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.
  Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ”zaļo” robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.
  ..Info avots:
  http://www.leta.lv/news/latvia/09AF815C-6362-4627-BE14-FA9D3DBBD81E/