VIDEO: Dots starts Latvijā pirmajam digitālās mūzikas topam “Digitop100”

0
1972

VIDEO: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1616927325017016&id=188961824480247

Latvijas mūzikas industrijas “DigiTop 100” prezentācija

27.11.2017. restorānā “The Beginnings” (Kr. Barona 21, Rīgā) notika nozīmīgs Latvijas mūzikas industrijas attīstības notikums – projekta “Digitop100” prezentācija.
Latvijas mūzikas digitālais TOP 100, saīsināti “Digitop100”, pirmo reizi Latvijā pēc oficiāliem datiem atspoguļos Latvijas mūzikas klausītāja gaumi un Latvijā populārāko mūziku digitālajā vidē, apkopojot iknedēļas datus no pasaules lielākajām legālajām mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformām kā Spotify, Deezer, Itunes u.c..
Organizēja Latvijas mūzikas producentu apvienība “LaMPA”, sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību “LaIPA” un starptautiskā fonogramu ražotāju asociācija “IFPI”, kurā apvienojušās lielākās pasaules ierakstu kompānijas “Universal Music group”, “Sony BMG”, “Warner Music Group” u.c..
Gardus un veselīgus cienastus nodrošināja restorāns “The Beginnings”, kura jaunā ēdienkarte izstrādāta sadarbībā ar uzturspeciālistiem. Apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt veselīgo kvinoju, sāļās un saldās “bezgrēka” konditorejas uzkodas, īpašo “Digitop100” smūtiju, kā arī veselīga dzīvesveida piekritēju hitu dzērienu izvēlē- kurkumas zelta latti, kas šobrīd Latvijā pieejama ekskluzīvi “The Beginnings” restorānos.
Pasākuma dalībnieki: Baiba Zūzena (All Media Baltics), Elita Mīlgrāve (LaMPA), Liena Grīna(LaIPA), Arturs Mednis (digitālo mediju eksperts, NEW BLACK), Raitis Zgirskis (LaIPA), “Digitop100” vadītājs Oskars Lepers (StarFM), kā arī mūziķi un producenti. “DigiTop 100” prezentâcijā piedalījās arī Ventspils mērs Aivars Lembergs.
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/EFE14FF1-57AE-48C6-A619-E518F2A0A8D3

Dots starts Latvijā pirmajam digitālās mūzikas topam “Digitop100″

Jau sākot ar 2.decembri, katru sestdienas rītu plkst. 11.00 radio StarFM klausītāji īpašā raidījumā tiks iepazīstināti ar iknedēļas oficiālajiem datiem par Latvijas mūzikas klausītāju gaumi digitālajā vidē. Savukārt 2018. gada 27. janvārī Ventspilī norisināsies grandiozs šovs “DigiTOP100″, kas tiks translēts tiešraidē TV3 un platformā www.tvplay.lv. Šovā piedalīsies Latvijas populārākie dziedātāji un grupas, kā arī viesi no ārvalstīm, kuru kompozīcijas būs iekļuvušas Latvijā straumētākās jeb klausītākās mūzikas listē.
Latvijas mūzikas industrijas attīstībai nozīmīgais notikums “DigiTOP100″ jeb Latvijas mūzikas digitālā TOP 100 pirmo reizi Latvijā pēc oficiāliem datiem atspoguļos Latvijas mūzikas klausītāja gaumi un Latvijā populārāko mūziku digitālajā vidē, apkopojot iknedēļas datus no pasaules lielākajām legālajām mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformām kā Spotify, Deezer, Itunes u.c..
Iknedēļas apskatu par norisēm topā katru sestdienas rītu plkst. 11.00 radio StarFM ēterā vadīs Oskars Lepers. Tops tiks publicēts vietnēs www.skaties.lv un www.digitop100.lv.
Biļetes uz “Digitop100″ ceremoniju, kas 2018. gada 27.janvārī norisināsies Olimpiskajā centrā “Ventspils”, pieejamas Biļešu Servisā – www.bilesuserviss.lv .
“DigiTOP100″ atklāšanas prezentācija pirmdien, 27.novembrī, norisinājās restorānā “The Beginnings”. Atklāšanas vadītājs Oskars Lepers uzsvēra, ka šis būs pirmais oficiālais mūzikas ierakstu pārdošanas tops Latvijā.
Par projekta ieceri un potenciālajiem ieguvumiem Latvijas klausītājam pastāstīja projekta producente un idejas autore Elita Mīlgrāve – Latvijas Mūzikas producentu apvienības LAMPA valdes priekšsēdētāja.
All Media Baltics vadītāja Baiba Zūzena pastāstīja par projekta “DigiTOP100″ nozīmi medijos, kā svarīgu projekta pievienoto vērtību norādot legālu mūzikas straumēšanas veidu popularizēšanu un ieskicēja StarFM un TV3 redzējumu un iesaisti šajā projektā, kā arī izteica cerību, ka šāda projekta izveide dos jaunas iespējas Latvijas mūziķiem un radīs jaunu, lielisku TV šovu.
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs akcentēja, ka piedāvājums projektam “DigiTOP100″ atrast mājvietu tieši Ventspilī sasaistīts ar Ventspils pilsētas nākotnes redzējumu. Tāpat Lembergs uzrunāja klātesošos ar personīgu stāstu par mūzikas klausīšanos un atklāja līdzšinējo Ventspils pilsētas iesaisti pašmāju mūzikas notikumos.
Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna un starptautisko datu apstrādes specialists Raitis Zgirskis atklāja “DigiTOP100″ datu avotus un apkopošanas pamatprincipus, ko nodrošina “Ranger Computers”, pēc starptautiskās mūzikas ierakstu kompāniju asociācijas “IFPI” pasūtījuma. LaIPA rūpējas, lai datos būtu korekti un atbilstoši atspoguļoti Latvijā reģistrēto fonogrammu īpašnieki, akcentētjot gan vietējas, gan starptautiskas nozīmes datu līmeni – tā padarot “DigiTOP100″ par līdz šim apjomīgāko un nozīmīgāko notikumu Latvijas mūzikas industrijā.
Digitālo mediju eksperts un aģentūras “New Black” vadītājs Artūrs Mednis norādīja uz projekta nozīmi pašmāju mūzikas industrijas attīstībā.
Pasākuma atmosfēru, atskaņojot iepriekšējās nedēļas Top100 aktualitātes, uzbūra Dj 24k. Savukārt par jaunā projekta “DigiTOP100″ prezentācijas vietu simboliski tika izvēlēts restorāns “The Beginnings” kā jauns sākums un aktīvā pilsētnieka dzīvesveida trends. Prezentācijas viesiem tika piedāvāts gards un veselīgs launags – daudzveidīgas veģetāras uzkodas, zaļais kviešu zelmeņa “šampanietis”, īpašais “DigiTOP100″ smūtijs, kā arī veselīga dzīvesveida piekritēju hits dzērienu izvēlē – kurkumas zelta latte, kas šobrīd Latvijā pieejama ekskluzīvi tikai “The Beginnings” restorānos.
…Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/4F965764-95AF-49FC-94D9-8AD5148E617E/